Menu

Ahmet Kaya’nın Mercedes’i kaçak çıktı

Mercedes marka milyarlık otomobilinin, Almanya’dan çalınıp yurda kaçak olarak sokulduğu belirlenen ünlü şarkıcı Ahmet Kaya mali polis tarafından gözaltına alındı.

Polis yetkilileri, kaçak Mercedes’i çalıp, Ahmet Kaya’ya satan iki kişinin Almanya’da yakalanıp, suçlarını itiraf ettiklerini bildirdi. Yetkililer, ifadesi alınan Ahmet Kaya’nın sağlık sorunundan ötürü, kent dışına çıkmamak koşuluyla serbest bırakıldığını bildirdi.

Mercedes marka milyarlık otomobilinin, Almanya’dan çalınıp yurda kaçak olarak sokulduğu belirlenen Ahmet Kaya mali polis tarafından gözaltına alındı. Önceki gece sabaha kadar Şube’de sorgulanan ünlü şarkıcı, sabah broşlarından rahatsız olduğu için serbest bırakıldı.

“Başım belada” adlı şarkısı ile ün yapan sanatçı Ahmet Kaya’nın başı bu defa gerçekten belada.. Mali Şube tarafından kaçak olduğu gerekçesiyle biri Mercedes diğeri BMW marka iki otomobiline el konulan ünlü sanatçı Ahmet Kaya’nın Mercedes marka otomobilinin Almanya’da bulunan Hertz firmasından çalındığı anlaşıldı. Bunun üzerine sanatçı Ahmet Kaya önceki gece Açık Hava Tiyatrosu’nda verdiği konserden sonra Mali şube ekipleri tarafından gözaltına alındı. Mali Şube ye götürülen ve sabaha kadar sorgulanan Ahmet Kaya, öğle saatlerinde broşlarından rahatsız oldu ve kapalı yerde uzun süre kalamaması üzerine polis tarafından İstanbul dışına çıkmamak üzere serbest bırakıldı.

Bu arada, Fenerbahçeli ünlü futbolcu Tanju Çolak’ın da 10 yıl hapis istemiyle tutuksuz yargılandığı kaçak Mercedes davasında 9 aydır tutuklu bulunan 3 sanıktan 2’si serbest bırakıldı. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanıklardan Ethem Demir’in suçu üzerine alması üzerine tutuklu bulunan Niyazi Kodal ve Ejder Özdemir serbest bırakıldılar.

Eylül 1992 – Meydan Gazetesi Arşiv

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar