Menu

Associated Press Ali Rıza Demircan ile görüştü

“İslamiyete Göre Cinsel Hayat” kitabının yazarı imam Ali Rıza Demircan Associated Press muhabirine “Cinsel tatminsizlik batı toplumlarını sapıklığa itiyor” dedi.

Dünyanın sayılı haber ajanslarından olan Associated Press “İslamiyette Cinsel Hayat” kitabının yazarı imam Ali Rıza Demircan ile bir röportaj yaptı.

Piyalepaşa Camii eski imamı Ali Rıza Demircan, AP Ajansı’nın İstanbul muhabiri Vedat Tayyar Erdamar’a kitabının özetinin gazetede yayınlanmaya başlaması ile birlikte yüzlerce tebrik mektubu aldığını belirterek şunları söyledi:

“Bu kitabı yazmakla görevimi yaptım. İslam dininin emir ve yasaklarının önemli bir bölümü cinsellikle ilgilidir. Her Müslümanın cinsellikle ilgili esasları bilmesi gerekir. Bu esasları öğretmek de din adamlarının vazifesidir.”

Konuşmasında doğum kontrolüne de değinen imam Demircan korunmanın tatminsizliğe neden olduğunu kaydederek şöyle devam etti.

“Doğum kontrolü günümüde batı toplumlarında çok yaygındır. Bu nedenle de batılı kadınların büyük bir kısmı cinsel bakımdan tatminsizdir. Canlı cinsel seanslar görme imkanına dahi sahip olan bu kadınlar ne yazık ki gün geçtikçe cinsel sapıklığa itilmektedirler.”

Mayıs 1985 – Eski Fotoğraflar ve Eski Gazete Arşivleri için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar