Menu

Aydın Menderes: Anayol bizim uçak gibi çok sorun çıkartacak

Aydın Menderes, hükümeti eleştirdi. Hükümeti, kendisini ABD’ye götüren Başbakanlığın “Ata” uçağına benzeten Menderes, “Bizim uçak gibi. Çok sorun çıkaracak” dedi.

Menderes, Hükümeti, kendisinin tam olarak iyileşmeden önce düşmesinin işine gelmediğini söyledi.

ANKARA, (MEYDAN) – Geçirdiği trafik kazası sonucu vücudunun belgen aşağı bölümü felç olan RP İstanbul Milletvekili Aydın Menderes, hızla iyileşiyor. Tekerlekli sandalyeye oturarak basın toplantısı düzenleyen Menderes, hükümeti eleştirerek, “12 Marttan bu yana Türkiye’de değişen bir şey yok. Aynı tas aynı hamam” dedi. Sağlık durumundaki gelişmeler hakkında bilgiler veren Aydın Menderes, ABD’ye gidemeyip de Türkiye’de kaldığı süreyi çok iyi değerlendirdiklerini, ilk oturma denemesini önceki gün yaptığını söyledi. iki gündür tekerlekli sandalye ile oturup dolaşabildiğini kaydeden Menderes, bunun ABD’ye gitmeden önce önemli bir gelişme olduğunu söyledi. “Zorluklar bizim için, Şifa vermek Allah’ındır” diyen Menderes, “Biz bir yerlerde vesile buluruz diye ABD’ye gitmek istedik. Ancak teknik arıza nedeniyle bu mümkün olmadı. Biz de Ankara’daki ikinci dönemi çalışarak geçirdik ve yataktan koltuğa geçtik’ diye konuştu.

Türkiye’nin yeni ufuklara açılması gerektiğine işaret eden Menderes, “Her iktidar iyi niyetli bir şeyler yapmak için işbaşına gelir. İyi niyetle bir şeyler yapmak ister. Ancak 12 Mart’ın üzerinden geçen süre gösterdi ki Türkiye’de değişen bir şey yok. Aynı tas, aynı hamam devam ediyor. Umuyorum ki önümüzdeki günlerde bu gerçek bir kere daha görülecek ve Türkiye bir çıkış yolu bulmak için yeni siyasi formülleri deneme iradesini ortaya koyacak hür ve engin ufuklara açılma kararını da bu şekilde vermiş olacaktır” diye konuştu.

“İŞİME GELMIYOR”

Gazetecilere, “yeni hükümetiniz nasıl, bakanlarınızdan memnun musunuz” diye soran Menderes, gazetecilerin “Hükümette sıkıntılar var” demesi üzerine, hükümeti kendisini ABD’ye götürecek olan, ancak arızalanan uçağa benzeterek, “Hükümet bizim uçak gibi, çok sorun çıkartacak” dedi. Hükümetin hemen düşmesinin işine gelmediğini kaydeden Aydın Menderes, “Hemen de düşmesi işime gelmiyor, gidip gelelim de öyle düşşün. Önemli olan Türkiye’nin yeni ufuklar yeni fikirler aramasıdır. Bu hükümetin, ne ekonomisi ne de dış politikası Türkiye’nin aradıkları değil. Çözümleri kedimiz bulacağız. Çözümler IMFnin de cebinde değil” dedi.

Nisan 1996 – Eski Siyasi Haberler ve Eski Gazete Arşivleri için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri, Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar