Menu

Beşiktaş Vefa’yı yenebilir mi?

Profesyonel ligin dördüncü hafta karşılaşmalarının Mühim maçı bugün Dolmabahçe Stadında Beşiktaş ile Vefa takımları arasında oynanacaktır.

ilk devrede Beşiktaş’ı yenip birdenbire parlayan ve akabinde sönüveren Vefa takımı bu galibiyetinden sonra şampiyonluğa namzet gösterilirken bir çok muvaffakıyetsizliklere uğramıştı. Diğer taraftan bu netice şampiyonluğun en kuvvetli favorilerinden Beşiktaş’a da büyük bir darbe olmuştu.

Bugünkü durumlarına ba-kılacak olursa her iki takım da normal formlarından uzakta. bulunmaktadırlar. Fakat Siyah – beyazlılar Fahrettin, Eşref ve A. Ihsan gibi çalışkan oyuncularının gayretleri sayesinde rakiplerin-den daha çok göz doldur-maktadırlar. Kanaatimce Siyah – beyaz kadrosundaki oyuncular içersinde bir kaç tanesinin istirahate ihtiyaçları vardır. Fakat elde o ‘4- yarda yedek oyuncu bulunmadığından aynı oyuncu oynatılmakta israr edilmekte-
dir. Buna misal olarak Şey-ket’i zikredebiliriz. Liglerin ilk devresini gol kralı olarak bitiren bu dalıcı ve golcu oyuncu ikinci devrede üç maçta yalnız tek gol atabildi. Her maçta atak ve hırslı oynayan Şevket’te son o-yunlarında bir durgunluk ve topa girmek istemez bir hal göze çarpıyor. Maçları ta:‹lip edenler. Şevket’in bir kaç senedenberi bilâfasıla hususi, resmi ve bir kaç ta temsili ve milli maçta hiç dinlenmeden oynadığını hatırlarlar. Halbuki topa karuksamış olan Şevket’in kısa bir müddet için istirahat edip üç, dört hafta sonra bir maçta yine eski formunu bulmuş bir şekilde oynayacağı şüphesizdir. Ama elde Şevket’e yakın â-yarda yedek oyuncu bulunmadığından bu oyuncu mecburen oynatılmaktadır. Bugünkü maçın neticesine gelince, Beşiktaş’ın galibiyet şansı, Vefa’ya nishetle daha fazla gözükmektedir. Fenerbahçe Stadında yapılacak Beykoz – Kasımpaşa maçı da oldukca mühimdir. Beşincilik için iddiası bulu –
nan iki takımın yapacağı hu karşılaşmada Kasurıpaşa’nın bir kaç kıymetli elemanından mahrum bulunmasından Bey koz`a galibiyet şansı verile-bilir. Fakat bu maç beraber-likle de neticelenebilir. Şeref Stadında ise küme-,nin altında bulunan Beyoğlu-spor, Emniyet takımları kar şılaşaeaklardır.. Geçen hafta, şeytanın ayağını kırarak ilk golünü kazanan Emniyet’in bugün ilk beraberliğini de temin etmesi beklenebilir.
Samim VAR

Bu eski gazete haberi 1953 Ocak ayında yayınlanmıştır.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar