Menu

Bilgisayar hayatımıza giriyor

Atatürk Anadolu Lisesi’nde veliler yarım dakikada çocuklarının ders durumunu öğreniveriyor.

Fotoğraf altı: Bilgisayar bütünüyle hayatımıza giriyor artık. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde öğrenciler bilgisayarlı ders çalışmaya alışırken, veliler de çocuklarının öğrenim durumlarını bilgisayardan öğreniyorlar. Okul idaresi her öğrencinin durumunu bilgisayara veriyor, veli de öğretmen peşinde koşmaktan kurtuluyor.

Okullarımız da elektronik çağın gereklerine uyarak her işte bilgisayar kullanmaya başladı. Bunun öncülüğünü yapan Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde veliler artık çocuklarının durumunu öğretmenleri tek tek dolaşarak değil, yarım dakikada bilgisayardan öğrenebiliyor.

Bilgisayar ile ilgili ilk deneme bu hafta başında yapıldı. Okula çocuklarının durumunu öğrenmeleri için çağrılan velilere bilgisayardan çıkan form verildi. Öğretmenleri tek tek dolaşarak bilgi almayı düşünen veliler bir kağıtta çocuklarının durumlarını görünce çok şaşırdılar. Bundan sonra böyle bilgi alacaklarını öğrenen veliler uygulamayı çok beğendiklerini ifade ettiler.

Yakın bir zamandan sonra bilgisayarın öğrencinin disiplin ve devam durumu ile “Çocuğunuz çok başarılı, teşekkür ederiz veya durumu iyi değil daha da çalışsın” şeklinde bilgiler vereceğini belirten yetkililer, ayrıca ders programları yapılacağını, veliler ile ilgili bilgilerin kaydedileceğini açıkladılar.

Ocak 1985

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar