Menu

Dev Çarşı Atrium kapış kapış

Ataköy’de Emlak Bankası tarafından yaptırılan dev alışveriş merkezi Atrium’da dükkan sahibi olmak isteyenler, dün sabahtan itibaren yine kıyasıya bir mücadele içine girdiler.

193 dükkanlı çarşıda satışa çıkarılan 129 adet dükkan için alıcılar iki günden beri sabahın erken saatlerinden, akşamın geç saatlerine kadar mücadele ediyorlar.

Önceki gün 9 metrekarelik bir dükkanın 81 milyon liraya satılması üzerine, dün de özellikle tamamını peşin fiyatla satın almak isteyenler, kendilerine öncelik tanınmasını istedi. Bu nedenle peşinciler, taksitçiler ve banka yetkilileri arasında zaman zaman yoğun tartışmalar ve gergin anlar yaşandı. Dün sabahki ilk açık artırmada 18 metrekarelik 37 milyon geçici bedelle satışa çıkarılan dükkan 45 kişinin bir saat süren pazarlığı sonucunda 150 milyon lira peşin fiyatla Selahattin Pınar adlı bir vatandaş tarafından satın alındı. Yine 77 milyon lira geçici bedelli dükkan 220 milyon liraya alıcı buldu. Bir dükkan için ortalama 40-70 kişinin katıldığı açık artırmalarda bayanların, erkeklerden daha hırslı olduğu görüldü.

Aralık 1988 – Eski Gazeteler için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar