Menu

Devil grubu konserde 400 bin lira zarar etti

Avrupa ve Amerika’daki rock grupları her konserleriyle milyonlar kazanırken, önceki gün İstanbul’da bir konser veren Devil adlı Türk rock grubu 400 bin lira zarar etti.

Grubun sözcüsü Sabahattin Taşdöğen, “8 milyon lira tutan ses ve ışık düzenimiz var. Sahnede en güzel gösteriyi biz yapıyoruz. Buna rağmen son konserimizi 400 bin liralık zararla kapattık” dedi.
Fotoğraf altı: Devil grubunun üyeleri Nejat İlkdal, Nizam Taşdöven, Sabahattin Taşdöven, Tuncer Taşdöven, Ercan Birol ve Gazanfer Vatansever bundan böyle pop müzik yapacak. Grubun organizatörü bayan Gülhan Öktem “Konserlerimizden hep zarar ediyoruz” diyor.
Devil’in konserine gelen gençler, binlerce vat gücündeki ses tesisatında nçıkan müziği dinleyerek coştular. Rock müziği seven gençlerin büyük bir bölümü siyah deri ceketler, pantolonlar giymiş, giysilerini madeni aksesuarlarla süslemişti. Hepsi konsere deşarj olmak için geldiğini söylüyor.
Haberin devamı;
Türkiye’de rock müziği seven genç sayısının oldukça fazla olduğunu belirten Devil grubunun üyeleri, “Ancak bu gençlerin konsere verecek paraları yok. Müziği radyodan dinleyerek yetiniyorlar” diyorlar.

Bu eski gazete haberi 1984 Mayıs ayında yayınlanmıştır.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar