Menu

Doğan Körfez yolcu otobüsü alev alev yandı

Bursa’ya gidecek yolcuları almak üzere otogara giren Doğan Körfez firmasına ait 60 milyon liralık 303 Mercedes marka otobüsten sıçrayan alevler, yazıhaneyi de harabeye çevirdi. Yangında can kaybı olmadığı bildirildi.

Haberin devamı;

Topkapı Anadolu Otogarında dün sabah yolcu almak üzere perona giren otobüste yangın çıktı. Çıkan panik yüzünden kimse yangına müdahale etmeyince 60 milyon liralık yeni otobüs ile yolcuların beklediği yazıhane tamamen yandı.

Anadolu otogarında paniğe yol açan otobüs yangını sabah saat 07:30 sıralarında meydana geldi. Mustafa Özkan Poyrazoğlu’na ait 34 U 4547 plakalı 303 Mercedes yolcu otobüsü, bu sabah saat 8’de Bursa’ya gidecek yolcuları almak üzere Doğan Körfez yazıhanesinin önüne yanaştı. Yolcuları çağırmak üzere yazıhaneye giren otobüs personeli bagaj yerleştirmek için geri döndüklerinde koca otobüsün bir anda alevler içinde kaldığını gördüler.

Yangın sırasında otogarda panik çıkınca, yangın söndürme çalışmaları aksadı. Bu arada otobüsteki yangın, önünde park ettiği yazıhaneye de sıçradı. Kısa bir süre sonra olay yerine gelen itfaiye grupları yangını çevre yazıhanelere sıçramadan kontrol altına alındı. Yaklaşık 60 milyon lira değerindeki yolcu otobüsü demir yığını haline geldi. Şirket yazıhanesinde de büyük hasar oluştu.

Bu eski gazete haberi 1985 Eylül ayında yayınlanmıştır.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar