Menu

Emel Müftüoğlu “Mucize” albümü

Emel Müftüoğlu’nun yeni albümü “Mucize”de hem yeni hem de eski şarkıları var.

Puslu ama sıcak bir günde Etiler yollarında ilerliyoruz. Hedefimiz Eti’s. Amacımız yeni albümü Mucize ile gündemde olan Emel Müftüoğlu’nu görebilmek.

Eskilerden, yenilerden çok hareketli parçalar var albümde, Faka Bastın, Kal Benimle, Mucize. Birlikte çalıştıkları arasında ise Sezen Aksu, Serdar Ortaç gibi dostlarının yanı sıra iki de yeni isim var. Koray ve Soner isimli iki genç müzisyen. Sonunda, kendisinin bir “çil ağacı” olduğunu iddia eden Emel Müftüoğlu’yla buluşuyoruz ve  bu aralar çok sık rastladığı bir soruyla başlıyoruz görüşmemize.

Albümün adı neden Mucize?

Albümlerin bir ismi oluyor. Genellikle bu isimler içinde bulunan şarkılardan alınan isimler. Ben de bir sıralama yaptığımda en güzel, en çarpıcısı, en inandığımın Mucize olduğunu gördüm. Bu yüzden Mucize.

İlk klip Mucize’ye mi çekilecek?

Hayır. Gel Günaha Girelim.

Albümünüze eski bazı şarkılarınızı da koymuşsunuz.

Üç tane Faka Bastın albümünden şarkı var bu albümde. Çünkü Faka Bastın albümü piyasada bulunmuyor artık. Bulunmayınca da konserlerde bu şarkılara çok talep geliyor. Çok talep gelince biz de her albüme eski şarkılarımdan bazılarını almayı planladık. Bundan sonraki albümlerimde de önceki dönemlerden şarkılar alacağım. Hep vardır ya klibi çekilmeyen şarkı bir türlü duyulmaz, sessiz sedasız kaynayıp gider. Öyle olmasını da istemiyorum. Bunlar da çok güzel şarkılardı. Mesela, Kal Benimle şu anda acayip keşfedilmiş, sevilmiş bir parça.

Eylül 2000 / Eski Magazin Haberleri ve Eski Gazete Arşivleri için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar