Menu

Füsun Önal Röportajı: SES Dergisi Arşivi

Müzik dünyamızın sevimli şarkıcısı Füsun Önal son günlerde dertli mi dertli.

Bakın neden: Çeşitli çevreler dur durak bilmeden Önal’ın çok konuştuğunu söyleyip duruyor. Önal ise şöyle cevap veriyor. “Gerektiğinden fazla konuşmam.”

Füsun Önal Dertli

“İnanın bir yerde oturup da şöyle sohbet etmeye çekiniyorum. Adım öyle bir gevezeye çıktı ki. İnkar etmemek lazım. Konuşmayı severim. Hele neşeli olduğum zaman bol bol konuşurum. Ama emin olun kimseleri rahatsız edecek kadar değil”

Peki nereden çıktı bu çok konuştuğunuz konusunda söylenenler?

“İnanın her şey bir televizyon programıyla başladı. Hani şu seçim gecesi yayınlanan programda. Tüm takdim işi bana verilmişti. Ortada senaryo namına tek bir kelime yoktu. Her kafadan bir ses çıkıyor. Her sanatçı kendisine bir şeyler sormamı istiyordu. Bu arada durumu idare etmek için uzun uzun konuşmuştum. Sen misin o gece konuşan. Adım bir gevezeye çıktı ki bir türlü silemiyorum. Diyorum ya konuşmaya çekinir oldum.”

Füsun Önal sustu. Bir an düşündü. Yüzünde dertli bir ifade vardı.

“N’olur doğru söyleyin çok mu gevezeyim? Lüzumsuz mu konuşuyorum” diye sordu.

“Yoo bilmem. Düşünmedim hiç.”

Aldığı cevaptan tatmin olmamıştı. Yeniden anlatmaya başladı.

“Hani insana bir şeyi kırk gün söylersen kendisini o konuda bayağı suçlu görmeye başlıyor. Öyle çok konuşmamla alay eden, çok konuşuyorsun diyen oldu ki, telefonda bile artık üç dakikadan fazla konuşmuyorum. İnsanların canını sıkmak, üzmek istemem ben. Sonra biliyor musunuz konuşurken karşımdakinin devamlı yüzüne bakarım. Eğer anlattığımla ilgilenmiyorsa keserim konuşmamı. Tabii şimdi daha çok dikkat ediyorum. Çok zaman canım konuşmak istese bile “Söz gümüşse sükut altındır deyip susmayı tercih ediyorum.”

Ya eşiniz ne diyor bu konuda?

“Atilla’yla uzun zaman flört ederek evlendik. Benden sıkılsa yüzüme söylerdi eminim. Evlenirken kusurlarımızı hiç saklamadan söyleyeceğimize dair birbirimize söz verdik. Bugüne kadar Atilla bana çok konuştuğum konusunda tek bir kelime söylemedi.”

Son olarak yine ilave etti Füsun Önal;

“Okurlarınıza lütfen iletin. Tenkitlere her zaman açığım. Eğer beğenmedikleri taraflarımı yazarlarsa inanın hepsini düzeltmeye hazırım.”

Haziran 1974 – SES Dergisi Arşivi

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar