Menu

“Harika çocuk” trafik kurbanı! Adnan Kahveci kimdir?

ANAP İstanbul Milletvekili Adnan Kahveci ve eşi Füsun Kahveci dün sabah erken saatlerde, Gerede yakınlarında geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdiler.  / Adnan Kahveci Kimdir?

Adnan Kahveci’nin çocukları 17 yaşındaki kızı Aslıhan ile 10 yaşındaki küçük oğlu Cihan Hacettepe Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Kaza sırasında başını çarpan ve beyin tomografisi çekilen Aslıhan’ın beyin cerrahisinde ameliyat edildiği ve sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu, Cihan’ın durumunun iyi olduğu bildirildi.

Görgü tanıklarının anlatımına göre feci kaza TEM Otoyolunun dün öğle-den sonra açılışı yapılması planlanan Gerede-Bolu bölümünde sabah meydana geldi. 34 AK 162 plakalı Toyota marka özel otosuyla yanında eşi, çocukları Aslıhan ve Cihan ile birlikte Ankara’dan Istanbul’a giden Maliye eski Bakanı Adnan Kahveci otoyolun Gerede mevkiinde ters şeride girdi. Edinilen bilgiye göre otoyolun Gerede-Bolu arası açılış nedeniyle İstanbul yönünde olan bölümü trafiğe kapalı tutuldu ve taşıtlar uyarı işaretleriyle hareket ederek otoyolun Ankara geliş yönünde ters yola girmek zorunda kaldı. Gerede’den yaklaşık 10 km. uzaklıktaki Çaydurt mevkiinde, yoğun sisin de etkisiyle meydana gelen kazada Adnan Kalaeci’nin kullandığı oto Ankara’ya giden Murat Demir’in 06 EZA 66 plakalı Mercedes’iyle çarpıştı. Hurda haline gelen otomobillere Ismet Akar yönetimindeki 31 AK 373 plakalı otomobil ile Selim Altaras’in kullandığı 34 S 4242 kali otomobil arkadan bindirdi. Kahveci ile eşi ve Mercedes oto sürücüsü Murat Demir olay yerinde öldüler. Kazaya karışan 31 AK 372 plakalı otomobilin sürücüsü Ismet Akar trafik faciasını şöyle anlattı:’

“Istanbul’dan geliyorduk, bir anda olan kazaya ben de karıştım. Arabadan çıkıp gelen araçları uyardım. Çocuklarından biri arabadan çıkmış yolun kenarında ağlıyordu. Çocuğu bir süre ısıttıktan sonra başka araçla Gerede’ye gönderdim. Kahveci’nin cesedi oturduğu koltuğun arkasında duruyordu.”

Otomobilin sabah saat 06.30’da Ankara yönünden otobana çıktığının giriş kartından anlaşıldığını söyleyen polis yetkilileri, olay sırasında kaza yerinin yoğun sis altında bulunduğunu, Adnan Kahveci’nin otobana Gerede yol ayrımında ters girdiğini bildirdiler. İstanbul’a gitmeyen ve evde kalarak mutlak bir ölümden kurtulan, ailenin büyük oğlu Mehmet Kahveci’ye anne ve babasının öldüğü doktor kontrolünde söylendi. Yaralı kardeşlerini ziyaret etmek isteyen Mehmet Kahveci’yi bir yakını arabayla kendi evine götürdü. Kahveci’nin rahatsızlığı olan büyük oğlu Mehmet’i ABD’ye göndermek için hazırlıklar yaptığı öğrenildi.

Adnan Kahveci’nin, 7 Haziran seçimleri öncesinde Bilecik’in Pazaryeri Belediye Başkanı Hikmet Öztürk’le ilçeleri dolaşırken, Söğüt yakınlarındaki Dursun Fakı Türbesi’ni gördükten sonra, “Eğer ölürsem beni buraya gömün. Bu benim vasiyetim, hanımımı da alıp getireceğim. Bu yeri ona göstereceğim” dediği belirtildi. Kahveci için yarın saat 10,30’da TBMM’de tören düzenlenecek. Cenaze daha sonra Kocatepe Camii’ne götürülecek ve aileler tarafından belirlenecek yerde toprağa verilecek.

Bu eski gazete haberi 1993 Şubat ayında yayınlanmıştır.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar