Menu

İlhan İrem: Gazino gelecek yıla

Müzik dünyasında bomba gibi patlayan İlhan İrem gazinocuların flaş ismi oldu. Fakat İrem’in “Hayır” demesi çok ilginç oldu. Onların veremeyeceği astronomik ücret isteyince gazino gelecek yıla kaldı.

Yirminci asır yenilik, değişiklik asrı. Devamlı bir arayış peşinde insanlar.

Pop müzikte daha da birçok yenilik istiyor dinleyici. Her an yeni sesler dinlemek, her geçen gün yeni yeni müzik akımlarını izlemek.

Önceki yıllarda bir Hümeyra, bir Fikret Kızılok, daha sonra Selda modası çıkmıştı. Geçen yıl şans Nilüfer’e güldü. 1974 yazında ise İlhan İrem adlı on dokuz yaşında bir delikanlı gençlerin sevgilisi oldu.

Şimdi bütün gözler İlhan İrem’in üzerinde. Plakçılar onun peşinde, gazino patronları, organizatörler onun arkasında. Ama İlhan İrem’in bunların hiçbirine aldırdığı yok. Yapılan tekliflerin hemen çoğunu reddediyor. Ama tekliflerin ardı arkası kesilmiyor. Sonunda şu çareyi buluyor genç şarkıcı. Gazinoların ödeyemeyeceği kadar yüksek para istiyor.

“Bir şarkıcının var olduğunu hissedebilmesi için bol, bol sahneye çıkması gerekli. Buna inanıyorum. Ama şimdilik kaydıyla bunu geriye atmak, kendimi iyice ispatladıktan, yerimi yaptıktan sonra gazinolarda çalışmak istiyorum. Bu da sanırım gelecek yaza.”

Haziran 1974 – Ses dergisi

 

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar