Menu

Mehmet Ali Ilıcak Kanal 6’nın yüzde 15’ini aldı

Geçen hafta alacaklı bankalarla anlaşarak 28 milyon dolarlık borcunu erteleten Ahmet Özal, Kanal 6’nın yüzde 15 hissesini Akşam gazetesinin sahibi Mehmet Ali Ilıcak’a sattı.

Ahmet Özal, sahibi olduğu Kanal 6’ya, Akşam gazetesinin sahibi Mehmet Ali Ilıcak’ı da ortak etti. Ahmet Özal ve yeni ortağı Mehmet Ali Ilıcak, önceki gün yaptıkları anlaşmadan sonra birlikte Başbakan Tansu Çiller’i ziyaret ettiler.

Ahmet Özal, önceki gün Ankara’ya gelerek önce Mehmet Ali Ilıcak’la bir görüşme yaptı ve Kanal 6’nın yüzde 15’lik hissesinin satış sözleşmesini imzaladı. Ahmet Özal ve Mehmet Ali Ilıcak, daha sonra Başbakanlık konutuna giderek Başbakan Tansu Çiller ve eşi Özer Çiller’le bir görüşme yaptı.

Görüşmede Çiller, Özal’a annesi Semra Özal’ın sağlık durumunu sorarak kendisinden bilgi aldı.

Kanal 6’nın 28 milyon dolara ulaşan kredi borcunu erteleten Ahmet Özal, Çiller’e işleri hakkında bilgi verdi ve dört yıllık süre içinde borçlarını ödeyeceğini söyledi. Şirketin yeniden canlandırılması için çalıştıklarını ve bu konuda epey yol katettiklerini anlatan Özal, Çiller’den kredi olanaklarının artırılması konusunda yardımcı olunmasını istedi.

Ahmet Özal, “Kanal 6 artık atağa geçecek. Şimdi iki ortakla daha güçlü olacağız” dedi. Daha önce Özer Çiller’le bir telefon görüşmesi yapan Ahmet Özal, Çiller Ailesi ile zaman zaman bir araya gelerek güncel politika üzerinde de görüş alışverişinde bulunuyor.

Tercüman gazetesinin kurucusu Kemal Ilıcak’ın oğlu olan Mehmet Ali Ilıcak, Kanal 6’nın yüzde 15’ini alarak medyadaki gücünü artırdı. Mehmet Ali Ilıcak aralarında Alem’in de bulunduğu bazı magazin ve gençlik dergilerinin sahibi.

Mart 1996

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar