Menu

Melih Gökçek Fethullah Gülen’in iftar davetinde

Sticky

Fethullah Gülen’in önceki akşam Polat Renaissance Otelinde verdiği iftar yemeğine politika, bilim, medya ve sanat dünyasından birçok ünlü isim katıldı. Fotoğrafta Fethullah Gülen Melih Gökçek ve Kasım Gülek ile…

Kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesi olduğu Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın verdiği iftar yemeğinde bir konuşma yapan Fethullah Gülen, toplumun her zamankinden daha fazla değişik kesimlerle kaynaşma, bütünleşme, uzlaşma ve mutabakata varma ihtiyacında olduğunu belirterek, “Bunu televizyonuyla, gazetesiyle, radyosuyla medya yapacaktır. Medenilere hakikatlar ikna yoluyla kabul ettirilecektir. Bunu görsel ve yazılı medya yapacaktır’ dedi.

Fethullah Hoca, iftardan sonra, özel bir odada sohbet ettiği köşe yazarlarına “Herkesi kendi konumunda kabul ederek, kimse kimseyi dininden dolayı, kimse kimseye dinsizliğinden dolayı yermeyecektir. Kimse kılığından kıyafetinden dolayı eleştiriye maruz kalmayacaktır, açıklığından saçıklığından dolayı da, düşüncelerinden dolayı da” diye konuştu.

İftar yemeğine politika dünyasından Köksal Toptan, Kasım Gülek, Orhan Keçeli, Muhsin Divan, Rıza Akçalı, Melih Gökçek, Agah Oktay Güner, Ali Talip Özdemir, Ahmet Çetinsaya, işadamları Yalım Erez, Hasan Özaydın, Şadan Kalkavan, Cengiz Kaptanoğlu, Ali Şen, Adnan Polat, İhsan Kalkavan, Sayıştay Başkanı Vecdi Gönül, YÖK Başkanı Mehmet Sağlam, RTÜK üyesi Emin Başer, magazin dünyasından Necla Akben, Seda Sayan, Emel ve Erol Büyükburç, Yeliz, Faruk Tınaz, Fatma Belgen, Özcan Deniz, Özlem Selanik, Armağan Yücel,Efkan Efekan, Tolgahan, Gaffur Uzuner, Gökhan Güney, Burhan Çaçan, Salih Kırmızı, Aykut Oray, Süha Özgermi, Fatih-Sinan Erkoç ve medyadan birçok isim katıldı.

Şubat 1995

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar