Menu

Müslüm Gürses’in Gülhane Parkı konserinde olaylar çıktı

Çılgınlığa dönüşen arabesk tutkusu yüzünden sanatçıların verdiği konserler olaysız geçmiyor. Önceki gün Müslüm Gürses’in Gülhane Parkı konseri kavga, dövüş, kan ve gözyaşına sahne oldu.

Tutkuya dönüşen arabesk müzik sevgisi beraberinde şiddeti de getiriyor. Arabesk sanatçılarının verdikleri konserlerde gençlerin çıkardıkları olaylar her yeni konserde daha büyük bir boyut kazanıyor.

Vur vur inlesin İbo seni dinlesin

Önceki gün Müslüm Gürses’in Gülhane Parkı konserinde yine kavga dövüş vardı. Saat 22:00’de verilecek konser için günün erken saatlerinde Gülhane Parkı’nı dolduran binlerce Müslüm’cü önce bağırmaya ve slogan atmaya başladılar. “Müslüm baba vur vur inlesin, gelsin İbo seni dinlesin” ve “Seni görmeye geldik, uğrunda ölmeye geldik” diye bağıran fanatik arabeskçiler, daha sonra aralarında kavga etmeye başladılar. Kavganın büyümesi üzerine gelen polis, Müslüm Gürses sahnede şarkı söylerken seyircilerin arasına dalarak olay çıkaranları dağıtmaya başladı. Bu arada çeşitli yerlerinden yaralanan 4 gencin tedavisi yine polis tarafından yapıldı.

İbrahim Tatlıses, Emrah ve Ferdi Tayfur ile arabesk dünyasının yıldızları arasında yer alan Müslüm Gürses, hayranlarını sakin olmaya çağırırken 8 şarkıdan oluşan konserini yaklaşık 1.5 saatte tamamlayabildi.

1 Eylül 1989 / Güneş Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar