Menu

Necmettin Erbakan’dan Bülent Ecevit’e “deve” benzetmesi

Refah Partisi (RP) lideri Necmettin Erbakan, Bülent Ecevit ve DSP’yi hükümete destek verdiği için sert şekilde suçlayarak, “Sayın Ecevit siz Meclis’te deve, halkın karşısında kuş numarası yapıyorsunuz: Siz deve misiniz, yoksa kuş musunuz?” diye sordu.

RP Genel Başkanı Erbakan, Ecevit ve DSP’ye hükümete destek verdikleri için sert çıktı. Ecevit’i “deve” ve “kuş”a benzeten Erbakan, “Sayın Ecevit, siz halkın karşısında güvercin, kuş numarası yapıyorsunuz, sonra rantiyecilerin hükümetini destekleyerek Meclis’te deve numarası yapıyorsunuz. Siz deve misiniz, kuş musunuz?” diye sordu. Erbakan, kurulacak DYP-ANAP koalisyon hükümetini eleştirerek, “Bu hükümetin, ne canı ne de heyecanı vardır” dedi.

RP-ANAP hükümeti kurulacakken, Mesut Yılmaz’ın son anda tavır değiştirdiğini bildiren Erbakan, “Bu değişiklik, ancak şiddetli telkin ve direktiflerle olabilir” dedi. ANAP Grubu’nun “fokur fokur kaynadığını”, milletvekilleri tarafından yapılan eleştirileri Yılmaz’ın, “yüzde 19 oyla ne yapabilirdim ki…” şeklinde cevapladığını öne süren Erbakan, “Mesut Yılmaz’ın rantiyeciler karşısında ezilip büzüldüğünü” iddia etti.

Erbakan,”Bu derme çatma gecekondu hükümet protokolünde yer alan yutturmacaların hiçbir önemi yoktur. Millet Anayol’u istemiş de… Bu sözler karanlıkta şarkı söylemektir, züğürt tesellisidir. Bu sözleri söylemek işin yüzlü olmak lazımdır. Bu tür söz söylemek insanı küçük düşürür” diye konuştu.

Mart 1996

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar