Menu

Onur Öymen TRT Genel Müdürlüğü için başvurdu

Kısa adı RTYK olan Radyo Televizyon Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Bonn Büyükelçisi Onur Öymen’in TRT  Genel Müdürlüğü’ne adaylık başvurusunu kendilerine faksla bildirdiğini söyledi.

Dün yapılan toplantının ardından basına bir açıklamada bulunarak ,TRT genel müdürlüğü için 3 adayı 30 Haziran’da belirleyeceklerini yineleyen Yılmaz Büyükerşen, dosyalarında 56 aday adayının başvuru ve biyografilerinin bulunduğunu belirtti. Büyükerşen, bunların içinden yalnızca TRT Genel müdürü Kerim Aydın Erdem’in kurul üyelerinden biri tarafından önerildiğini ifade etti. Bonn Büyükelçisi Onur Öymen’in adaylığı ile ilgili sorular üzerine, Öymen’in adaylığını kendisinin toplantıya girmeden önce duyduğunu kaydeden Büyükerşen, 56 aday adayının isimlerini de açıkladı.

RTYK Başkanı kendileri üzerinde bir baskı olmadığını da söyledi. Büyükerşen, “Onur Öymen’in başvurusu olmasaydı önermek sizin aklınıza gelir miydi?” sorusuna “Doğrusu benim aklıma gelmezdi” yanıtın verdi ve “Sizi temin ederim ki RTYK üyeleri hür iradeleriyle oy kullanmaktadır” diye konuştu. Önceki gün mesai saati bitimine kadar sayısı 57’ye ulaşan aday adaylarının birinin çekilmesi üzerine 56 aday adayının biyografilerini de içeren dosyalar RTYK üyelerine dağıtıldı.

Haziran 1993

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar