Menu

Pascal Nouma’nın Nevio Scala’ya telefon fırlatması

Beşiktaş Teknik Direktörü Nevio Scala şok bir açıklama yaparak “İçimizde bir hain var, arkadaşlarını satıyor” suçlamasında bulundu. Scala’nın yaptığı bu sert açıklama Beşiktaş camiasına bomba gibi düşerken, herkes birbirine “Aranan hain kim?” sorusunu yöneltiyor. Serdar Bilgili’nin neşter açıklaması ile haftalardır çalkalanan Beşiktaş’ı, şimdi de İtalyan teknik adamın bu keskin sözleri karıştıracağa benziyor.

Fulya’da düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan Scala ilk olarak, Adanaspor maçı öncesi kampta Pascal Nouma ile yaşadıkları tartışmanın çok büyütüldüğünden yakınarak olayı anlattı: “Biz Riva’dan Fulya’ya gelmiştik. Nouma cezalı olduğu için eve gidip gidemeyeceğini sordu. Çünkü biz her zaman kampta 18 kişi bulunduruyorduk. Ben herkesin kampta kalacağını söyledim. Merdivenlerden aşağı iniyordum. O da elindeki telefonu duvara doğru attı. Bu bir tepkiydi. Herkesin kendine göre tepki gösterme şekli vardır. Bir saat sonra  yemekte bütün arkadaşlarından ve benden özür diledi ve olay kapandı. Yaptığı bu hareketten dolayı, gerekli cezayı alacaktır. Zaten bir cezası daha var, o da yeni bir telefon almak. Küçük bir olayı bomba haline getirmek doğru değil. O, telefonu bana değil, duvara attı.”

Nevio Scala, daha sonra, Nouma’nın telefonu duvara fırlatmasından çok, olayın medyaya yansıtılmasına sinirlendiğini belirterek “Bu takımın içinde bir hain var ve arkadaşlarını satıyor. Bence bu durum, telefonu duvara atmaktan daha kötü” diye yorum yaptı. Scala, tüm bunları anlattıktan sonra da “Allah şahidimdir ki olay anlattığım gibi gerçekleşti” diye yemin etti.

Scala, Nouma’nın gösterdiği tepkinin kendi kişiselliğine olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:” Şu bilinmelidir ki, Nouma kesinlikle tepkiyi Nevio Scala’ya göstermedi. Ben de sinirlendiğim zaman önüme gelen ilk cismi parçalayabilirim. Bana karşı bir terbiye eksikliği yok. Kızgındı ve eve gitmek istiyordu. Eğer o hareketi bana karşı yapsaydı, şimdi aramızda değildi. Futbolcunun en çok hissettiği ceza, para cezasıdır. Biz daha ligin ortasındayız. Her şey bittiği zaman, yani ligin sonunda onun karakterini düzeltmeyi başaramazsak, o zaman ellerimi kaldırır, teslim olurum. Ama biz karakterini değiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

Scala, yönetim kurulu üyesi Ahmet Hamoğlu’nun, “Ben Scala’nın yerinde olsaydım, Nouma’nın kulağından tutar, toprak sahaya gönderirdim” açıklamasına da değindi. İtalyan teknik adam, Hamoğlu’nun gerçekler hakkında tam olarak bilgi sahibi olması halinde böyle bir demeç vermeyeceğini savunarak “İnanıyorum ki, Hamoğlu gerçekleri bilmiş olsaydı, benim gösterdiğim reaksiyonu gösterirdi” dedi.

İtalyan hoca, Fenerbahçe ile oynayacakları dev maça da değinerek, rakiplerinden korkmadıklarını açıkladı. Scala, “Fenerbahçe’nin Kadıköy’de uzun süredir hiç kaybetmemiş olması bizi ilgilendirmiyor. Cumartesi günü öğrencilerim ellerinden geleni yapacak” dedi.

Bu arada Beşiktaş, Fenerbahçe maçının hazırlıkları için yarın Riva’ya gidecek.

Şubat 2001

Kategori:   Eski Spor Haberleri

Yorumlar