Menu

Rıdvan Dilmen kebapçı oluyor

Rıdvan’ın futbola dönmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ve tedavi için Hollanda’ya gönderen Fenerbahçeli yöneticiler, Şeytan’ın ani dönüşüne bir anlam veremezken, işin aslı meydana çıktı.

Sarı lacivertli futbolcunun Etiler’de açmayı planladığı kebapçı dükkanının alım işlemlerini tamamlamak için Hollanda’daki tedavisini yarıda bıraktığı öğrenildi.

Bundan bir hafta önce “futbolu bıraktım” dedikten sonra, tedavi ve kontrol için Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından Hollanda’ya gönderilen Rıdvan Dilmen, apar topar İstanbul’a dönerek herkesi şaşırttı.

Hollanda’da Prof. Breekel tarafından yapılan kontrolleri sonunda umutlu haberler alan ve kendisine Hollanda’da uzun bir çalışma programı verilen Rıdvan, yönetim kurulunun karşı çıkmasına rağmen İstanbul’da açmayı düşündüğü kebapçı dükkanının işlemlerini tamamlamak için geri döndü.

Doktorların iyi bir çalışma programı sonrasında futbola dönebileceğini söylemesine rağmen, Hollanda’da çalışmayıp apar topar İstanbul’a gelen Rıdvan, kendisine verilen programı uygulamaya başlamadan ayağının tozu ile işlerini kovalamaya başladı.

Futbola dönmeye pek niyetli görülmeyen Rıdvan, uçaktan iner inmez, daha önce anlaşmalarını yaptığı Etiler’de dükkanın bulunduğu yerin alım işlemlerini tamamladı. Etiler’deki oldukça büyük bir yerde son derece modern bir ocakbaşı açmayı planlayan Rıdvan Dilmen, yakın dostlarına “Bundan sonra futbola dönmem zor. Çok sıkıntı çektim. Geleceğimi garanti altına almak için bu dükkanı açacağım. Artık futbolcu değil işadamı Rıdvan olacağım” diyor.

Rıdvan çalıştı

Rıdvan ayağının tozu ile dün Dereağzı’nda idmana çıktı. Yaklaşık bir saat Aykut’la birlikte düz koşu yapan sakat futbolcu Hollandalı doktorun verdiği programı uyguladı. Rıdvan her geçen gün daha iyiye gittiğini söyleyerek, “Belki sakatlığımı çok çalışmayla yenebileceğim” dedi.

Breekel “Rıdvan kalmalıydı”

Rıdvan’ı Hollanda’da muayene eden ve özel idmanlarla iyileştirebileceğini belirten PSV Kulübünün doktoru Prof. Breekel, bu konuda açıklama yapmaması için kendisine sarı lacivertli kulüpten direktif verildiğini söyledi. Rıdvan’ın ani olarak İstanbul’a dönmesinin bir iyileşmeden mi kaynaklandığı yolundaki soruya hayli kızan Breekel, “Ben sihirbaz mıyım? Bir muayene ve iki seans ile bir yıldır sakat olan bir adam hiç iyileşir mi?” diye cevap vererek, Rıdvan’ın bir süre daha Hollanda’da kalmasının daha faydalı olabileceğine inandığını belirtti.

Eylül 1990 – Günaydın Gazetesi Arşivi

Eski Spor Haberleri ve Eski Fotoğraflar için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Spor Haberleri

Yorumlar