Menu

Sayısal Loto geliyor

Sayısal Loto, gelecek yıl haziran ayından itibaren oynanmaya başlanacak.

1’den 42’ye kadar olan rakamlardan çekilecek 6 rakamı bilen, büyük ikramiyeyi kazanacak. Loto’nun kolon fiyatı ise 1000 lira olarak planlanıyor.

Avrupa ülkeleri ve ABD’de yaygın şekilde oynanan ve ilgi gören Sayısal Loto, gelecek yıl Türkiye’de de oynanmaya başlanacak.

Edinilen bilgiye göre, bilgisayar aracılığıyla haftada bir oynanacak Sayısal Loto’da 1’den 42’ye kadar olan rakamlardan çekilecek 6 rakamı bilen, büyük ikramiyeyi kazanacak. Ayrıca, 5,4,3 rakam tutturanlar da daha küçük miktarlarda olmak üzere ikramiye kazanabilecekler.

Kolon fiyatı ilk planda 1000 lira olarak düşünülen Sayısal Loto, gelecek yıl haziran ayından itibaren oynanmaya başlanacak.

Bu arada Milli Piyango İdaresi, Sayısal Loto’ya geçme hazırlıklarını sürdürürken, bilgisayar aracılığıyla oynanacak oyun için “online Sayısal Loto Sistemi” kurmak üzere uluslararası ihaleye çıktı.

İhaleyi kazanacak firmayla yapılacak işbirliği sonrası Sayısal Loto için merkezi Ankara’da olmak üzere ilk aşamada İstanbul, İzmir, Bursa ve Adana’daki sabit bayilere 1000 adet terminal dağıtılacak.

Sayısal Loto daha sonra diğer büyük 25-30 ile yaygınlaştırılacak ve terminal sayısı 3 bini bulacak.

Sayısal Loto’da satış hasılatının belli bir bölümünü Milli Piyango alırken, örneğin; kalan yüzde 30’ü 6 bilen, yüzde 15’i 5 bilen, yüzde 10’u 4 bilen, yüzde 5’i de 3 rakamı bilenlere dağıtılacak.

Haziran 1991 – Eski Gazeteler için sitemizi takibe devam edin.

Günaydın Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar