Menu

Seren Serengil: Enver Ören Başımdan Aşağıya Çikolata Döktürürdü

İhlas Holding’in patronu Enver Ören’in gönderdiği çikolatalar için Seren Serengil, “Herhalde okunmuştu, onları yiyen TGRT’den ayrılamazdı” diyor.

SEREN Serengil ‘Abi” diye hitap ettiği Enver Ören’i anlatırken “O dünyanın en iyi patronudur” diyor.

İhlas Holding’in patronu Enver Ören, Serengil’in canlı yayınlanan ve gece geç saatlere kadar devam eden “Bu Gecenin Hatırına” adlı programını eşiyle birlikte hiç kaçırmadan izlermiş. Beğenisini de sık sık dile getirip “Eşim senin programını çok seviyor. Uykusuzluktan ölsek de oturup izliyoruz” dermiş.

Seren Serengil Enver Ören ile arasındaki bağı anlatırken, “Benim ilişkim diğer sanatçılarla olan ilişkisinden daha farklıydı. Çünkü beni çocuğu gibi severdi” diyor.

Peki TGRT’nin yıldızlarına yaptıkları anlaşmaların dışında sık sık pahal jestlerde bulunan Ören, kızı gibi sevdiği Seren Serengil’e de hediyeler aldı mı?

“Enver Abi diğer sanatçılara olduğu gibi bana cipler, evler hediye etmedi. Ben sadece hakkım olan parayı aldım. Her zaman vermiş olduğu sözü tuttu. Paramızı bir gün bile geç almadık. Her türlü isteğimizi dinler, elinden geldiğince yapmaya çalışırdı Diyelim ki dizi yapmak istiyoruz: hemen kabul ederdi.”

O Benim Terapistimdi

Seren Serengil, Enver Ören’in kendisi için bir terapist olduğunu söylüyor.

“Problemlerimi ona e-mail atarak anlatırdım. O da bana e-mail ile yanıt verirdi. Sonra buluşur dertleşirdik. Terapist gibiydi. Onun yanından konuşup ayrıldığım zamanlarda her zaman kendimi çok mutlu ve hafiflemiş hissediyordum.”

Serengil çikolatayı çok severmiş. Enver Ören de bunu bildiği için Seren’in her çekimine çikolata gönderirmiş:
“Ben çok sevdiğimi bildiği için her program çekimine iki-üç kilo çikolata gönderirdi. Yardımcıları o çikolatayı başımdan aşağıya dökerdi. Herkes o çikolatadan yerdi. Zaten onu yiyen de ayrılamazdı kanaldan. Bence o çikolatalar okunmuştu. Kendisine gidip, ‘Bana teklif var dediğimde, ‘Sen bizim kızımızsın bir yere gidemezsin’ derdi. Ben de hiç sesimi çıkarmaz, kabullenip, odadan çıkardım.”

İhlas Finans’ın içine düştüğü zor günlerde İsviçre’de tatilde olan Serengil, Enver Ören’i telefonla aradığını da belirtiyor. Bir saatlik telefon konuşmasında karşılıklı ağlamışlar. Şimdi Serengil, Enver Abisi için kendi adına neler yapabileceğini düşünüyor ve “İki-üç ay hiç para almadan TGRT için bir şeyler yapabilirim” diyor. MAGAZIN SERVISI

Şubat 2001 – Sabah Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar