Menu

Sosyetenin başına bela oldu

Diskoteklerde faaliyet gösteren Adnan Hoca’nın müritlerinin etkisinde kalan zengin kızlar imam nikahıyla evlendirilip ailelerinden koparılıyor.

Son olarak Adnan Hoca’nın (Adnan Oktar) müritlerinden yakışıklı ve kolej mezunu bir gencin peşine takılan ve imam nikahı kıydırıp birlikte yaşamaya başlayan A. N.’nin olayı sosyeteyi ayağa kaldırdı. Müridinden hamile kaldığı da anlaşıldı.

Evden ayrılırken birkaç yüz milyonluk mücevheri de beraberinde götüren A.N.’nin annesi kızını geri getirmek için harekete geçti. Bayan N. Tanıdığı üst düzeyde bir bürokrattan yardım istedi ve kızının başına gelenlerden sorumlu tuttuğu Adnan Hoca’yı gözaltına aldırdı.

Tanınmış iş adamlarının kızlarına musallat olmakla suçlanan Adnan Oktar, siyasi şubede saatlerce sorguya çekildi. Olayın sosyetede bomba gibi patlaması üzerine aileler kızlarını “Adnan Hoca’dan korumak amacıyla” yurt dışına göndermeye başladılar.

Arka sayfadan devam;

Okulların açılmasına az bir süre kala, yeniden ortaya çıkan Adnan Oktar zengin bir ailenin şikayeti üzerine, üst düzey bir bürokratın emriyle gözaltına alındı. Polis tarafından saatlerce sorgulanan Adnan Hoca delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Özellikle, Boğaziçi ve Mimar Sinan gibi üniversitelerle, Saint Joseph, Saint-Benoit, Özel Dost, Alman, İtalyan ve Robert gibi kolejlerde okuyan sosyete çocuklarından oluşan yakışıklı müritlerine ayarttığı zengin aile kızlarını, imam nikahıyla evlendiren Adnan Hoca’nın, müritleri arasına giren sosyete kızlarına tehditle hırsızlık yaptırdığı iddia ediliyor.

Olay, Adnan Hoca tarafından imam nikahıyla evlendirilen A.N. adlı bir genç kızın, evinden yüz milyonlarca liralık mücevher çaldığını, ayrıca hamile de olduğunu fark eden annesine durumu açıklaması üzerine ortaya çıktı.

Ünlü bir iş adamının eşi olan anne, çocuğunun kurtarılması için üst düzey bir bürokrata başvurdu. Zengin aile kızları üzerindeki “müritleştirme” çalışmalarını hızlandırdığı iddia edilen Adnan Oktar, bu başvuru üzerine polis tarafından gözaltına alındı.

Ortaköy’deki evinden siyasi polis tarafından alınan Adnan Hoca, Gayrettepe’deki Siyasi Şubeye getirildi. Siyasi Şube Müdürü Osman Çabar tarafından bizzat sorgulanan Adnan Hoca, saatlerce süren ifadeden sonra serbest bırakıldı.

Yakışıklı genç müritlerini “İmam nikahı”yla evlendirdiği sosyete kızlarına evlerinden hırsızlık yaptırdığı, milyarları bulan bu para ve ziynet eşyalarına el koyduğu, bu paraları gizli tebliğ çalışmaları için kullandığı iddiaları üzerine gözaltına alındığı öğrenilen Adnan Oktar, hakkında, istihbarat birimlerince geniş bir rapor da hazırlandığı öğrenildi.

Eylül 1989 – Eski Magazin Haberleri ve Eski Gazeteler için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar