Menu

Süleyman Demirel oyunu besmele ile kullandı

Çankaya İlkokulunda genel seçim için oy kullanan Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Eşi Nazmiye Demirel’i mührün kuruması için uyardı ve “Oyunuz zayi olmasın” dedi.

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Çankaya ilkokulunda genel seçim için oyunu kullandı. Demirel, “Oy vicdan meselesidir. Herkes vicdanıyla oyunu kullansın” dedi.

Süleyman Demirel, Nazmiye Demirel ile saat 11.10’da Çankaya İlkokuluna geldi. Vatandaşların alkışları arasında oyunu kullanacağı sınıfa giren Demirel, 1156 numaralı sandığın görevlilerinden evet mührünü alırken, kendisinden seçmen bilgi kartının istenmemesi üzerine “Ne o bana kağıt sormuyor musunuz?” uyarısında bulundu. Kabine ilk olarak oyunu kullanmak üzere Nazmiye Demirel girdi. Eşinin oy kullanmasını kabinin önünde bekleyen Demirel, Nazmiye Demirel’i mührün kuruması için uyardı ve “Oyunuz zayi olmasın” dedi.

Demirel, bu sırada bir gazetecinin “DYP’nin dışında bir partiye oy kullanmanız olası mı?” şeklindeki sorusunu şöyle cevaplandırdı:

“Sandık başı böyle suallerin sorulmasına müsait değildir. Oy vicdan meselesidir. Herkes vicdanıyla oyunu kullansın. Hür olsun diyoruz senelerdir. Herkes hür olacak da ben mi olmayacağım?”

Süleyman Demirel ve eşi Nazmiye Demirel, “Hayırlı olsun” dileğinde bulunarak oyunu kullandı. Demirel de önce besmele çekti ve eşinin hayırlı olsun dileğini tekrarlayarak oyunu attı.

Aralık 1995 / Meydan Gazetesi Arşiv

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar