Menu

Tabanca teşhir eden Cüneyt Arkın geceyi emniyette geçirdi

Tanınmış sinema oyuncusu Cüneyt Arkın içkili bir vaziyette, Kenan Pektaş adındaki mühendise yanında hanım arkadaşı olduğu halde tabanca teşhir ettiği iddiası ile yakalanmış ve bu yüzden geceyi Emniyet Müdürlüğünde geçirmiştir.

Polisin verdiği bilgiye göre, olay dün gece saat 00.15 sıralarında Levent Büyükdere Caddesindeki bir kafeteryanın önünde meydana gelmiştir. Mühendis Kenan Pektaş ile hanım arkadaşı Beyhan Altınal gece oturmak için kafeteryaya gitmişlerdir. Kenan Pektaş ve Beyhan Altınal’ın geç vakte kadar oturduğu kafetaryaya Cüneyt Arkın da girmiştir. Bu arada mühendis Kenan Pektaş ile hanım arkadaşı gitmek üzere masalarından kalkarak dışarı çıkmışlardır.

İddiaya göre, Kenan Pektaş otomobilini çalıştırıp hareket etmek üzere iken sarhoş bir halde Cüneyt Arkın kafetaryadan çıkmıştır. Bu arada yine ileri sürüldüğüne göre Cüneyt Arkın Kenan Pektaş ve Beyhan Altınal’ın bulunduğu otomobile doğru yürümüş ve belinden çektiği tabancayı küfür ederek göstermiştir. Kenan Pektaş müdahale etmeden derhal arabasını çalıştırarak Levent Karakoluna gitmiş ve durumu polise bildirerek Cüneyt Arkın’dan davacı olduğunu söylemiştir. Bunun üzerine polisler aktörün evine gitmişler ve zorla karakola götürmüşlerdir.

Kenan Pektaş’ın iddiası üzerine karakola getirilen Cüneyt Arkın alkol muayenesi için hastaneye sev edilmiştir. Verilen raporda şuurunun bulanık, dengenin bozuk ve orta-çok arası alkol aldığı gösterilmiştir.

Aktör daha sonra bir ekip otosuna bindirilerek Emniyet Müdürlüğüne gönderilmiştir. Mütecaviz ve sarhoşken tabanca teşhiri iddiası ile yakalanarak gözaltına alınan Cüneyt Arkın geceyi emniyette geçirmiştir.

Bu eski gazete haberi 1975 Ocak  ayında yayınlanmıştır.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar