Menu

Tanju Çolak yine cezaevinde

Yargıtay’ın bozma kararına uyan mahkeme 78 gün sonra Tanju Çolak’ı tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Sürpriz tanığın ifadesiyle kaçakçılık suçundan muaf tutularak serbest bırakılan Tanju Çolak, Yargıtay 7’nci Ceza Dairesi’nin bozma kararı üzerine dün yeniden mahkemeye çıktı. İstanbul 1’inci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Tanju, avukatı Mehmet Durmuş’la geldi.

Oyçokluğu ile

Tanju Çolak ve avukatı, Yargıtay’ın “hata” yaptığını, mahkemenin bozma kararına katılmaması gerektiğini savundu. Ancak mahkeme oyçokluğu ile Yargıtay’ın kararına uyulmasını kararlaştırdı ve dava yeniden başladı.

Tanju Çolak cezaevinde / “İnandırıcı değil”

Savcı, Mercedes kaçakçılığı olayını ortaya çıkaran eski polis Aydın Tahmaz’ın, Çolak’ın “olayı ihbar eden kişi” olduğu yolundaki ifadesinin doğu, samimi ve inandırıcı olmadığını iddia etti.

Tanju Çolak cezaevinde 14 ay yatacak

Bunun üzerine mahkeme heyeti, Tanju’nun 4 yıl 8 ay hapis ve 722 milyon 22 bin lira para cezasının aynen uygulanmasına karar verdi. Tutuklanan Tanju, cezasının kalan 14 ayını yatmak için Bayrampaşa cezaevine kondu.
Tanju Çolak, Bayrampaşa Cezaevine gönderilmek için işlemlerinin tamamlanmasını beklerken eşi Aysu ve kızı Melis’le Adliyeye geldi. Karısı ve kızını görünce gözyaşlarını tutamayan Tanju Çolak, onlara sarılarak teselli bulmaya çalıştı. Tanju, “Sonuna kadar mücadele edeceğim. Aslanlar gibi cezaevine gidip yatacağım. Herkes mutlu olsun” dedi.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar