Menu

Tanju Korel firar etti

Askerlik şubesinden aldığı hastaneye sevk kağıdı ile firar eden Tanju Korel polis tarafından her yerde aranıyor.

“asker kaçağı” olarak polis tarafından yakalanarak Fener Askerlik Şubesine teslim edilen Tanju Korel şube tarafından muayenesi yapılmak üzere askeri hastaneye gönderilmiştir. Hastaneye sevk kağıdını aldıktan sonra firar eden Tanju Korel’in yakalanması için askerlik şubesi emniyet müdürlüğüne yazı yazmıştır.

Bir haftadır emniyet müdürlüğünün memurları tarafından gece gündüz aranan Tanju Korel hiçbir yerde iz bırakmamıştır. İlgililer “Biz Tanju’yu bundan bir süre önce film setinden yakalayarak Fener askerlik şubesine teslim ettik. Kendisi askerlik şubesi tarafından muayenesi yapılmak üzere askeri hastaneye sevk edilmiş fakat Tanju Korel hastane yerine firarı uygun buldu. Vatani görevinden kaçmasına anlam veremiyoruz. Gelsin kendiliğinden teslim olarak kıtasın gitsin” demişlerdir.

Emniyet müdürlüğü siyasi şubede Tanju Korel konusunu ele almış ve aktörün yakalanması için ayrı bir ekip çıkarmıştır.

Yeşilçam’a yakın çevreler Tanju Korel’in askerden kaçmasını yarım kalmış filmleri bitirmek için yaptığını öne sürerek “beş film şirketi ile yarım kalmış filmleri bitirmesi lazım geldiği için bu yolu seçti” demektedirler.

Bu eski gazete haberi Temmuz 1971’te yayınlanmıştır.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar