Menu

Tansu Çiller: Adil düzen komünist bir düzendir

Başbakan Tansu Çiller, “Üzülerek söylüyorum, kamuoyu yanıltılmaya çalışılmaktadır. Çıkar gruplarının kendi menfaatlerini korumak için büyük bir savaş açtıklarını görüyorum” dedi.

DYP Genel Başkanı ve Başbakan Tansu Çiller, 24 Aralık’ta yapılacak milletvekili genel seçimleriyle ilgili olarak son günlerde yapılan bazı anketlerde kamuoyunun yanıltılmaya çalışıldığını söyledi.

Çiller, Holiday Inn otelinde dün sabah düzenlediği basın toplantısında, 27 Mart 1994 seçimlerinden önce bazı baskı ve çıkar gruplarının yaptıkları seçim anketlerinde DYP’yi dördüncü parti ilan ettiklerini, ancak bu seçimlerden partisinin birinci olarak çıktığını hatırlattı. DYP’nin bu seçimlerden de birinci parti olarak çıkacağını söyleyen Çiller, “Çünkü halkın gönlündeki O’dur” diye konuştu.

Hedeflerinin tek olduğunu ve Türkiye’nin her tarafını ve kesimini kalkındırmak istediklerini kaydetti. Çiller, daha sonra Kayseri’de yaptığı konuşmada RP Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın önerdiği Adil düzeni “Bir komünist düzen” olarak niteledi ve “Böyle düzen kaldı mı Allah aşkına dünyada?” diye sordu.

Aralık 1995

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar

  • Posted: 4 Aralık 2017 16:27

    Bre

    zenginim köpekleri