Menu

Trafolar patlamadı ama!

Bütçe görüşmeleri naklen yayınlanmayınca trafolar patlamadı ama televizyonun dün akşamki bülteninde haberler çatladı.

Hükümete destek olan ve olmayan partilerin günlerdir üzerinde durdukları naklen yayını sudan bir gerekçeyle gerçekleştirmeyen TV yöneticileri, 20.00 haberlerinde bütçe görüşmelerinden tek satır bile söz etmeyerek örnek (!) bir habercilikte bulundular.

Gerçi görüşmelerin geniş bir özeti gece yarısına doğru yayınlandı, ancak, o saate kadar ekran karşısında oturamayan yurttaşlar parti sözcülerinin neler söylediğini öğrenemediler. Böylelikle TRT yöneticileri, hükümetin kendisine destek olan ve olmayan partiler tarafından mecliste kıyasıya eleştirilmesini ekrandan saklamayı başardı.

Bütçe görüşmelerini sanki yangından mal kaçırır gibi ekrandan uzak tutan TV yöneticileri izleyicileri yılan balığının ihracı hikayesiyle uyuttuklarını sandılar herhalde. Oysa artık Türkiye’de kamuoyu neyin niçin yapıldığını anlayacak seviyede. Herhalde TV sorumluları hala bunun farkına varamadılar.

Kamuoyunun günlerdir tartıştığı bütçe görüşmelerini yurttaşlardan gizlemeyi başaran TV yöneticileri, dün gece sözcüleri oldukları çevrelerden “aferin” almanın verdiği huzur içinde uyumuşlardır kuşkusuz.

Şubat 1980

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar