Menu

Türkan Şoray: İntiharın eşiğinden birkaç kez döndüm

Yılların eskitemediği ünlü oyuncu Türkan Şoray’ın, bir televizyon programında söylediği etkili sözler sinemaseverlerin oldukça dikkatini çekti.

Türk Sinemasının “Sultan”ı olarak kabul edilen Türkan Şoray, yönetmenliği denediği sıralarda çok bunaldığını ve işin içinden çıkamayacağını zannederek intihar etmeyi düşündüğünü açıkladı. Pes etmenin kendisine bir fayda getirmeyeceğini kısa sürede anlayan Türkan Şoray “Bu bunalımdan zor da olsa çıkmasını başardım. Filmi bitirdikten sonra da çok yanlış düşüncelere kapıldığımı anladım. Çünkü yaşamımın her şeye rağmen çok güzel ve renkli olduğunu gördüm. Allah kimseyi intiharın eşiğine getirmesin ve böyle düşüncelere kapılmasına zemin hazırlamasın. Herkes benim gibi kurtulamaz” şeklinde konuştu.

Türkan Şoray, daha sonra Cihan Ünal’la çevirdiği filmlerde tutuculuğu bir kenara bırakarak ve “Türkan Şoray Kanunları”nı bir kenara iterek yeni bir kimliğe büründüğünü söyledi. Bir dönem öpüşmeyi reddedip, yanağını çeviren Şoray şimdilerde ise erkeklerle ilişki kurmak isteyen arzulu bir kadın imajına büründü. Şoray, bunun için “Yaşamımda zaman zaman hangisi gerçek, hangisi film bir türlü anlayamadım” diyor. Türkan Şoray, “Rüçhan Adlı ile beraber koyduğumuz Şoray kanunları beni yıllarca ayakta tuttu. Ama öyle bir zaman geldi ki, bu kanunları kendi elimle yıkmak zorunda kaldım. Yapmasaydım bugün film piyasasında olamazdım” dedi.

Nisan 1996 – Eski Magazin Haberleri ve Eski Gazeteler için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar