Menu

Türkiye’nin ilk grosmarketi Metro Güneşli’de açıldı

Yaklaşık 20 binin üzerinde çeşitli ürünün satışa sunulduğu Metro Grosmarket, Güneşli mevkiinde hizmete açıldı. 50 milyara malolan dev markette 400 kişi görev yapıyor.

Türkiye’nin en fazla ürün çeşidine sahip ilk ve tek grosmarketi Metro, Bakırköy-Güneşli mevkiinde açıldı. Metro’nun açılışı nedeniyle düzenlenen törene Bakırköy Belediye Başkanı Yıldırım Aktuna, Metro International AG Yönetim Kurulu Başkanı Erwin Conradi ile ünlü işadamları Üzeyir Garih, İshak Alaton ve birçok firma temsilcisi katıldı.

Yaklaşık 50 milyar liralık yatırım yapılan ve 12 aydan kısa bir süre içinde bitirilen Metro’da 400 personel görev yapıyor. 20 binden fazla ürünün bulunduğu Metro’da daha önce Almanya ve Avusturya’daki metrolarda çalışmış Türkler de görev yapıyor. Düzenlenen tören nedeniyle bir konuşma yapan Erwin Conradi, 16 ülkede, 718 noktada satış yapan Metro Grosmarket zincirinde 86 bin kişinin çalıştığını belirtti.

Bakırköy Belediye Başkanı Yıldırım Aktuna ise böylesine dev bir kuruluşun kendi ilçelerinde bulunmasından sevinç duyduklarını belirterek, Metro’ya her türlü yardım için hazır olduklarını söyledi.

Eylül 1990 – Eski Gazete Arşivleri için sitemizi takibe devam edin.

Günaydın Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar