Menu

Vahşetin fotoğrafı: Bebek katili PKK

Eruh’un Gülburnu mezrası. 21 yaşındaki Hafize Kılıçaslan, kucağındaki 5 günlük bebeğini uyutmaya çalışıyor. Bir çığlıkla ayağa fırlıyor lohusa anne.

“Baskın var!” Gelenler PKK militanları. Gözü dönmüş, kana susamış hainler. Silahları ölüm kusuyor. Hafize Kılıçaslan, göğsüne sımsıkı bastırdığı isimsiz bebeğiyle yığılıyor toprağa. İkisi de cansız. Ve hainler “zafer” çığlıkları atarak kaçıyorlar.

Evet, bu bebek PKK’nın kurbanı. Dünyaya gözünü açtıktan 5 gün sonra, 21 yaşındaki anacığının kucağında ve anacığı ile birlikte PKK kurşunları ile can verdi. Hainlerin bastığı ve 4 can aldığı Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Gülburnu mezrasında, günboyu ağıtlar yükseliyor. İsimsiz bebek ve anacığı Hafize Kılıçaslan için mezra gözyaşları ile sulanıyor.

Haberin devamı;

PKK’nın biri henüz bir günlük bebek ve annesi olmak üzere dört kişiyi katlettiği Siirt’in Eruh ilçesine bağlı Gülburnu mezrasında matem sürüyor. Ürperten katliama lanet yağarken güvenlik güçleri de dağ taş PKK canilerine arıyor.

Gülburnu mezrasını PKK canileri kana bulamışlardı. Baskında Ahmet Kılıçaslan’ı evde bulamayan caniler lohusa eşi 21 yaşındaki Hafize Kılıçaslan ile henüz isim bile konulmamış beş günlük bebeğini acımadan, hunharca otomatik silahlarla tarayarak öldürdüler.

Teröristler aynı gece köyün en yaşlısı 92 yaşındaki Halil Baykara ile Abdullah Taşpınar’ı da kendilerine yardımcı olmadıkları gerekçesiyle katlettiler. Koruculara ait evleri de yakan teröristlerin silah tehdidi ile kaçırdıkları Abdürrezzak Oğuz ile Habaş Kaya’dan dün de hiçbir haber alınamadı. İki köylünün de hayatından endişe ediliyor.

Kanlı baskın sırasında mezrada bulunmayan Ahmet Kılıçaslan eşi ve çocuğunun katledildiğini duyunca şok geçirdi. Ahmet Kılıçaslan eşinin ve çocuğunun cesedine sarılarak “And içiyorum ki kanınız yerde kalmayacak” diye bağırdı. Kılıçaslan’ın yaşlı annesi Ayşe Kılıçaslan da henüz isim bile konulmamış torununun cesedini bağrına basarak “Yavrum sana nasıl da kıydılar. Bu acıya kim dayanır. Allahınızdan bulun domuz sürüleri” diye feryat etti. Ayşe Kılıçaslan’ın feryadı yürek paraladı. Ağlatan katliama yediden yetmişe herkes lanet yağdırdı.

1 Ağustos 1989 – Günaydın Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar