Yavuz Çetin Cenaze Töreni
Yavuz Çetin Cenaze Töreni

Yavuz Çetin cenaze töreni

Türkiye’nin en yetenekli gitaristi Yavuz Çetin, son yolculuğuna uğurlandı. Yavuz Çetin son yolculuğuna sanatçı dostları ve yakınlarının gözyaşları arasında uğurlandı.

Türkiye’de blues müziğinin ustası sayılan ve daha yirmi gün önce Açıkhava Konseri sırasında Mazhar Alanson’un Altın Çocuk diyerek hayranlarına tanıttığı Yavuz Çetin, trajik ölümünün ardından dün gözyaşları arasında toprağa verildi.

Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak yaşamına son veren genç müzisyenin naaşı Karacaahmet Camiinde ikindi namazını takiben kılınan cenaze namazından sonra Anadoluhisarı Yenimahalle Mezarlığında toprağa verildi.

Annesini 1982 yılında kaybeden Yavuz Çetin’in cenazesine katılan üvey annesi Sevim Çetin, cenaze töreni boyunca gözyaşlarına hakim olamadı. Bu arada cami avlusu, Çetin’in müzisyen arkadaşlarıyla doldu taştı.

Babası gazeteci Erdal Çetin’in, “Dayanamam” diyerek katılmadığı cenaze töreninde MFÖ grubundan Fuat Güner ve Özkan Uğur, Ercan Saatçi ile eşi Gülümsün Saatçi, Mirkelam, Ali Güven, Nilgül, son albümüne katkıda bulunduğu Kıraç, Aykut Gürel ve Bulutsuzluk Özlemi solisti Nejat Yavaşoğulları hazır bulundu.

Yavuz Çetin’in “İlk” adlı albümünün prodüktörlüğünü üstlenen çocukluk arkadaşı Ercan Saatçi de cenazede gözyaşlarına boğuldu. Saatçi, “Yavuz çok iyi bir dost ve parayı önemsemeyen biriydi. Acısını yüreğimde hissediyorum” dedi.