Menu

YDH lideri Cem Boyner: Durmamak üzere yola çıktık

YDH Genel Başkanı Cem Boyner, Yeni Demokrasi Hareketi’nin amacının her zaman doğruları dile getirmek olduğunu belirterek “Nerede bizim gibi düşünmeyen birisi varsa, YDH’nin gelişeceği yer orasıdır” dedi.

Yeni Demokrasi Hareketi’nin il ve ilçe örgütleri için düzenlenen parti konferansında konuşan YDH Genel Başkanı Cem Boyner, siyasi partilerin fikir ve politika ürettiği sürece var olabileceğini söyledi. YDH’nin halkın tercihlerini yansıtmasa bile her zaman doğru bildiği yoldan gideceğini kaydeden Boyner, “Bu ülkenin insanlarının kısa dönemdeki tercihlerini karşımıza almak pahasına doğruları yapacağız. Liderliğin, önderliğin faturası budur” dedi.

YDH olarak mevcut “siyasi pastadan” pay almayı amaçlamadıklarını anlatan Boyner, “Biz siyasi pastadan pay almak için değil, pastayı yapmak için yola çıktık” diye konuştu.

YDH Genel Başkanı Cem Boyner, en son genel seçimlerin 1991 yılında yapıldığını hatırlatarak, “Bizi en az anlayan mevcut siyasetçilerdir. O zamandan bu zamana dünya beş kere değişti. Türkiye de değişti” dedi.

Türkiye’de siyasetçilerin çoğunun “2. Dünya Savaşı’nda ormana saklanan Japon askeri” gibi davrandığını söyleyen Boyner, “Birisinin onlara gerçeği anlatması gerekiyor. Artık savaş bitti” diye konuştu.

YDH’nin yapmak istediklerini gerçekleştirmek için önünde çok kısa bir zaman bulunduğunu belirten Boyner, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bizim Türkiye’yi 1. lige çıkarmak gibi bir amacımız var. Bu bölgeyi bir barış denizi haline getirmek için önce Türkiye’yi barış denizi haline getirmemiz gereklidir. Atatürk’ün söylediği gibi, `Durmamak üzere yola çıkanlar yorulmazIarmış.”

Şubat 1995 – Eski Siyasi Haberler ve Eski Gazete Arşivleri için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar