Menu

Yusuf Nalkesen Politikadan Vazgeçti

Yusuf Nalkesen politikacı olmayacak.

Bestekar, “Millete mal olmuş sanatçıların politikaya girmemelerinin en doğru yol olduğuna inandığı için, politika sahnesine çıkmaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Nalkesen Süleyman Demirel Dostluğu

Adalet Partisi Genel Başkanı Süleyman Demirel ile olan dostluğunun çok eskilere dayandığını söyleyen Yusuf Nalkesen, konuşmasına şöyle devam ediyor:

“Ben bugüne kadar yaptıklarım, bugün yapmakta olduklarım ve ileride da yapacaklarımla Türk milletinin hizmetindeyim. Millete hizmet etmek, en büyük amacımdır. Bir besteci olarak, yaptığım bestelerle de bunu en iyi şekilde yerine getirdiğime inanıyorum. Ak Günler marşını da sadece bir partiye yaranmak için yapmadım.

Memleketteki “Sen – Ben” çekişmeleri yüzünden meydana gelmiş olan toplumsal olaylara çok üzüldüğüm için birlik, beraberlik ve kardeşliği, el ele olmayı öğütleyen bu bestemi yaptım.

Bunları dilemek, bir Türk olarak hakkım ve görevimdir. Bu arada Türk musikisine ve onun mensuplarına hudutsuz sevgisi, saygısı, takdiri ve hizmet aşkı olan sayın Süleyman Demirel’in yanında olmak da bir Türk müziği bestecisi olarak benim borcumdur” diyor.

Ocak 1975 – Tercüman Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar