Menu

Zeki Müren Bülent Ersoy konusunda konuştu

Zeki Müren “Taklitler aslını yaşatır” dedi ve ilave etti: Bülent Ersoy’un bana rakip olup olmayacağını anlamak için 2000 yılını beklemek gerekir. Zira ben 26 yıldır sahnedeyim.

Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer diye söze başladı Zeki Müren.
“Taksim’den geçerken “Sıralardaki Heyecan” filminin afişini görmüştü. Bir an 22 yıl öteye gitti anıları. Gözleri dolu dolu oldu. Hey gidi günler hey dedi. “Bu filmi (Beklenen Şarkı) çevirdiğim zaman çiçeği burnunda bir sanatçı idim.

Sıralardaki Heyecanı değil kamera karşısındaki heyecanımı kelimelerle tarife imkan yok. Kimler yoktu ki Beklenen Şarkı filminin kadrosunda. Cahide Sonku’lar, Talat Artamel’ler Müfit Kiper’ler, Jean Mafri Ayral’lar ve bu koskoca sanatçıların arasında ben”

Zeki Müren sözünü noktaladığı an aklımıza sanat camiasının Zeki Müren ile Bülent Ersoy’u birbirine rakip iki sanatçı gibi göstermesi geldi. Acaba Zeki Müren bu konuda ne düşünüyordu. Bunu sanatçıya sorduk. “Sanat alemine adımını atan her gence ömür boyu başarılar dilerim. Aslında bu sorunuzun cevabını 2000 yılında vermek isterdim. Bir Fransız atasözü vardır. “Kullar kulları yaratamaz” ben 26 yıldır sahnelerdeyim. Dinleyicilerimin ve beni sevenlerin teveccühünün sonucudur bu. 2.5 yıl şarkıcılıkla halkın sevgilisi olunmaz. Bugüne kadar bana rakip diye ortaya birçok sanatçı çıkardılar. Ama şuna inanıyorum ki taklitler aslını yaşatır. Bunlar benim canlı afişlerimdir. Yağmur yağar rüzgar eser kağıt afişler yırtılır. Ama canlı afişler beni hatırlatır” dedi Zeki Müren.

Bu eski gazete haberi 1976 Şubat ayında yayınlanmıştır.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar