Menu

Zeki Müren’e “Paşa Geçmiş Olsun” diye Tempo Tutuldu

Tarihi Bodrum Kalesinde sahnelenen “Merhaba Müzik” gösterisini ilk gece izleyen Zeki Müren, halkın isteği üzerine sahneye çıkarıldı.

“Merhaba Müzik” gösterisine katılan tüm sanatçılar da Zeki Müren’e alkışlar arasında tek tek geçmiş olsun dedi.

Merhaba Müzik Gösterisi Çeşme Kalesi ve Bursa’da da sergilenecek.

Fotoğraf altı yazılar: Kuşadası’ndan Bodrum’a geçen Zeki Müren, “Merhaba Müzik”i izledikten sonra, halkın isteği üzerine sahneye çıktı ve onları selamladı. Eski sağlığına kavuştuğunu da böylece kanıtlamış oluyordu.

Rumelihisarı’ndan sonra Bodrum Kalesi’nde de üç gün boyunca ilgiyle izlenen Merhaba Müzik gösterisinde sanatçılar gösteriden sonra topluca halkı selamladılar.

Bektaş Türk Bodrum’dan Bildiriyor

Tarihi Bodrum Kalesi’nde üç gece süreyle sahnelenen Merhaba Müzik gösterisini ilk gece izleyenler arasında bulunan Zeki Müren, programdan sonra halkın isteği üzerine sahneye çıkarak, halkı selamlamıştır. Geçtiğimiz haftalarda Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Koroner Bakım Ünitesi’nden taburcu olduktan sonra Kuşadası’na geçen ve sahneyi bıraktığını orada ilk kez Milliyet’e açıklayan zeki Müren, sahnede “Paşa geçmiş olsun” diyenlere teşekkür etmiştir. Zeki Müren’e sahnedeki tüm sanatçılar halkın alkışları arasında geçmiş olsun dediler.

Türk Pop Müziği’nin ülkemizdeki geçmişini ve bugününü konu edinen Merhaba Müzik gösterisi, Rumelihisarı’ndan sonra Bodrum Kalesi’nde de yerli ve yabancı turistler tarafından ilgiyle izlenmiştir.

Gösteride yer alan Nükhet Duru, Ersan Erdura, Füsun Önal, Mazhar Fuat Özkan, pop tarzı şarkıları, Huysuz Virjin taklitleri, Defne Yalnız da arabesk şarkılarıyla göz doldurmuştur.

Merhaba Müzik gösterisi temmuz ayı sonunda Çeşme Kalesi’nde, Ağustos ayı başında da Bursa Stadyumu’nda sergilenecektir.

Mayıs 1986 – Güneş Gazetesi Arşivi

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar