Menu

Alparslan Türkeş: Milliyetçi Cephe hükümeti kuracaktır

MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş, dün Tercüman’a verdiği özel demeçte “Milliyetçi cephe solun bütün gayretlerine rağmen mutlaka başarılı olacaktır. Millet Meclisindeki 218 milletvekili ile milletimizin yüzde 50’si milliyetçi cephenin bir an önce hükümeti kurmasını arzu etmekte ve desteklemektedir” demiştir.

Parti teşkilatı mensupları, bazı sendika ile kuruluşların başkan ve yöneticileriyle önceki gün İstanbul’a gelerek bir görüşme yapan MHP lideri Alparslan Türkeş, tekrar Ankara’ya dönmüştür. Alparslan Türkeş, milliyetçi cepheyi meydana getirmiş olan dört partinin vatandaşlarımız tarafından büyük sevgi ve ilgi gördüğünü söylemiş, milletin bu samimi ilgisinin AP, MSP, CGP ve MHP’yi tuttukları yolda samimiyetle el ele çalışmaya devam etmelerini sağladığını bildirerek şöyle devam etmiştir;

“Ortak demeçlerle kamuoyuna duyurmuş olduğumuz hedeflere varmak için gerekli çalışmalar düzenlenmekteyiz. Bugünkü durumu ile milliyetçi cephe 1973 seçimlerinde alınan oyları nyüzde 55’ini temsil etmekte ve Millet Meclisinde de 218 milletvekili teşkil etmektedir. Halen işbaşında bulunan Sayın Irmak hükümeti, parlamentodan sadece 17 beyaz oy alabilmiş bir hükümettir. 218 milletvekiline sahip bulunan milliyetçi cephenin, hükümeti kurma arzusunu tereddütle karşılayanlar demokrasiye ve hukuk düzenine aykırı bir tutum teşkil etmektedir.”

Bu eski gazete haberi Ocak 1975’te yayınlanmıştır.

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar