Menu

Bağış rekortmeni Ahmet Haşhaş kimdir

Bağış rekortmeni Konyalı işadamı Ahmet Haşhaş, “Artık hayattan bir şey beklemiyorum. Tek isteğim huzur” dedi.

Fotoğraf altı: ünlü işadamı Ahmet Haşhaş, 360 milyar lira olan mal varlığını, Milli Eğitim’e bağışladıktan sonra bundan sonraki yaşamında tüm desteği eşi Radiye’den alacağını söyledi.

Ahmet Haşhaş kimdir? Haberin devamı;

Milli Eğitim hizmetleri için kendi adına kurulacak vakfa 360 milyar liralık servetini bağışlayan Konyalı işadamı Ahmet Haşhaş, evlatlarının hayırsızlığından yakınırken, 2’nci eşi Radiye Hanım’dan övgüyle söz etti: “Bundan sonraki yaşantımın en büyük dayanağı, eşim olacak” dedi.

Bağış rekortmeni işadamı, gerçek mutluluğu ve sevgiyi, kendisi gibi Halep doğumlu olan eşiyle 5 yıl önce evlendikten sonra bulduğunu belirtti. İlk eşi ve çocuklarıyla arasının açık olması nedeniyle servetini Milli Eğitim’e bağışladığını söyleyen Ahmet Haşhaş, “Ben, imza atarak değil, parmak basarak, tüm işlerimi görürüm. Önemli olan, sadece okuma ve yazmayı bilmek değil. Çocuk yaşlarda başladığım ve babamdan gördüğüm tüccarlık mesleğini, Halep’ten Konya’ya taşıdım. Daha sonra İstanbul’a giderek, ünlü işadamları arasında yer aldım” diye konuştu. Hayırsever işadamı, “Benim artık hayattan bekleyeceğim bir şey kalmadı. Sadece huzur istiyorum. Ben çıplak ayakla da mutluyum. Para, bir şey ifade etmiyor” diye ekledi.

Şubat 1985

Kategori:   Eski Gazete Haberleri

Yorumlar