Cavit Çağlar - Adnan Kahveci
Cavit Çağlar - Adnan Kahveci

Cavit Çağlar’dan Adnan Kahveci’ye: Şerefsiz, alçak, namert

Devlet Bakanı Cavit Çağlar, kendisi ve bazı bakanlar için “Borsada büyük kazanıyorlar” diyen ANAP’lı Adnan Kahveci’ye sert çıkarak “Bunu ispat edemezse şerefsizdir, alçaktır, namerttir” dedi.

Cavit Çağlar, Kahveci’nin açıklamaları sırsında Süleyman Demirel’le birlikte Orta Asya’da olduğunu ve bu yüzden cevap vermekte geciktiğini belirterek şunları söyledi:

“Adnan Kahveci, benim ve yakınlarımın borsada hisse senedi ya da portföyü olduğunu derhal ispatlamalıdır. Aksi halde şerefsizin tekidir. Bu lisandan da anlamıyorsa, anlayacağı dilden cevap veririm. Biz ucuz kahramanlığa pabuç bırakmayız.”

Fotoğraf altı: Devlet Bakanı Cavit Çağlar, Başbakan Süleyman Demirel’in, Adnan Kahveci için söylediği “Zurnanın son deliği” sözünü hatırlatarak “Aslında bu onun için iltifattır. Çünkü o son delik bile olamaz” iddiasında bulundu. Cavit Çağlar “Zavallı Kahveci kafayı üşütmüş. Sürekli hayali senaryolar yazıyor” dedi.

Arka sayfadan devam;

Devlet Bakanı Cavit Çağlar, bir süre önce kendisi ve bazı bakanları ima ederek “Borsada büyük kazanıyorlar” diyen ANAP’lı Adnan Kahveci’ye sert çıktı. Çağlar, “Kahveci, benim ve yakınlarımın borsada oynadığını ispat edemezse şerefsizdir, alçaktır, namerttir” dedi.

Adnan Kahveci’nin açıklama yaptığı sırada kendisinin Başbakan Süleyman Demirel’le birlikte Orta Asya gezisinde olduğunu belirten Cavit Çağlar, tüm iddiaların uydurma ve hayal mahsulü olduğunu söyledi. Devlet Bakanı Cavit Çağlar, “Kahveci adeta bizimle yatıp, bizimle kalkıyor. Geceleri rüyalarında gördüklerini gerçekmiş gibi anlatıyor. Kafasından senaryolar yazıyor. Uyduruyor. Zavallı herhalde kafayı üşütmüş” iddiasında bulundu.

Maliye ve Gümrük eski bakanlarından ANAP milletvekili Adnan Kahveci’yi hiç vakit kaybetmeden söylediklerini ispata çağıran Çağlar şöyle konuştu, “Benim ve yakınlarımın borsada hisse senedi ya da portföyü olduğunu derhal ispatlamalıdır. Aksi halde şerefsizin tekidir. Bu lisandan da anlamıyorsa, anlayacağı dilden cevap veririm. Biz ucuz kahramanlığa pabuç bırakmayız.”

Mayıs 1992 – Eski Gazeteler için sitemizi takibe devam edin.