Vehbi Sargın Kimdir?
Vehbi Sargın Kimdir?

Gazetecinin talihsiz ölümü / Vehbi Sargın kimdir?

Gazeteci Vehbi Sargın (46) Feriköy’deki evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti.

Vehbi Sargın önceki gece 23.00 sıralarında 4’üncü kattaki evinin penceresinden düşerek hayatını kaybetti. Balkon penceresini tamir etmek isterken düşen Sargın, komşuları tarafından son bir umutla SSK Hastanesine kaldırıldı. Ancak Vehbi Sargın’ın olay yerinde öldüğü belirlendi.

Vehbi Sargın bugün saat 11.30’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önünde düzenlenecek törenin ardından Konya’da toprağa verilecek.

Vehbi Sargın kimdir?

1949 yılında Konya’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Vehbi Sargın daha sonra Tıp Fakültesinden ayrılarak turist rehberliğine başladı. Milliyet Gazetesinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra Hürriyet gazetesine geçti. Sargın, 1990 yılında Meydan gazetesinin Dış Haberler Yönetmenliğine getirildi. Gazetemizde köşe yazarlığı da yapan Sargın dört ay önce görevinden ayrılmıştı.

İlk eşinden 18 yaşında bir kızı olan Vehbi Sargın son olarak B&Z Halkla İlişkiler şirketinde görev yapıyordu. Başarılı bir gazeteci olan Sargın’ın ölümü basın camiasında büyük üzüntü yarattı.

Ağustos 1995