Nazan Şoray’ın sevgilisi Turan Çevik hayali ihracat suçundan aranıyor!

Nazan Şoray’ın sevgilisi Malatyalı genç iş adamı Turan Çevik’in sahibi olduğu şirketin 10 milyar 269 milyon ‘liralık hayali ihracat yapıp devletten haksız vergi iadesi aldığı iddia ediliyor.

Turan Çevik mahkeme tarafından çağrılmasına karşılık  bugüne kadar yapılan soruşturmalara katılmadığı için hakim karşısına polis zoruyla çıkarılacak.  Genç işadamı Turan Çevik’le birlikte aynı hayali ihracat olayına karıştıkları iddia edilen çeşitli firmaların 8 yöneticisi de mahkemede yargılanıyor.

Fotoğraf altı: Artistlere harcanan paralar devletten çıkıyor. 10 milyar 269 milyon liralık hayali ihracat olayına adı karışan işadamı Turan Çevik, Türkan Şoray’ın kardeşi artist şarkıcı Nazan Şoray ile uzun süre aşk hayatı yaşamış ve onun için su gibi para harcamıştı. Eğlence dünyasını bilenler “Artistlere, şarkıcı sevgililerine oluk gibi para harcayanların çoğu devletin sırtından para kazananlardır” diyor.

9. sayfadan devam;

Hayali ihracat olayına adı karıştığı iddiasıyla hakkında dava açılan Malatyalı iş adamı Turan Çevik, mahkemeye polis zoruyla götürülecek. Artist-şarkıcı Nazan Şoray ile uzun süre aşk hayatı yaşayan genç işadamı Turan Çevik’in sahibi olduğu Çevik His Ticaret A.Ş.’nin 10 mil-yar 269 milyon liralık hayali ihracat yapıp, devletten 1 milyar 700 milyon liralık haksız vergi iadesi aldığı iddia ediliyor. Turan Çevik’le birlikte aynı hayali ihracat olayına karıştıkları öne sürülen 8 şirket yöneticisi hakkında da dava sürüyor. Turan Çevik’in, bütün çağrılara karşılık davanın daha önceki duruşmalarına katılmadığı bildirildi. Bu yüzden de ifadesi bir türlü alınamayan Turan Çevik, duruşmaya polis zoruyla çıkarılacak.

Temmuz 1988