Nuri Alço, Ahu Tuğba ve Serpil Çakmaklı’nın Kokain Olayı

Kokain satıcı diye yakalanarak tutuklanan aktör Nuri Alço’nun polisteki ifadesinde kokain içtiklerini iddia ettiği sinema sanatçılarından Ahu Tuğba ve Serpil Çakmaklı “İftiraya uğradıklarını” söylediler.

Ahu Tuğba konuyla ilgili görüşlerini almak isteyen Sabah muhabirine şunları anlattı:

“Benim kimseden korkum yok. Ancak pisliklere yine beni bulaştırdıkları için çok sinirleniyorum. Hep ben, hep ben. İstedikleri zaman kanımı, idrarımı tahlil ettiririm. Bu işe canımı koyarım. Bu korkunç bir iftira. Benim beş kocam oldu, bir okadar da sevgilim oldu. Hepsine tek tek sorsunlar. Acaba hangisi beni kokain içerken görmüş? Ben o kadar Amerikalarda yaşadım. Kim gördü, kimin yanında bu mereti içtim?

Ben değil içmek, kokain filmini bile bilmeden çektim. Film Gayrettepe’deki Narkotik polisinde çekildi. Çekim sırasında nasıl çekildiğini filan polisler gösterdi. İftira atarak bir yere varılmaz. Devlet uyuyor mu? Kimin ne yaptığını polisimiz bilmiyor mu? Dedikodularla mı hareket ediliyor. Vallahi iftiradan bıktım artık.”

Serpil Çakmaklı da iftira atıldığını söyleyerek şöyle konuştu:

“Daha önce de söyledim. Bizim mesleğimiz artistlik. Yani popüler insanlarız. Ama toplumun bazı kesimine göre küçük görülen insanlar. Ne olsa bize mal ediliyor. O zaman olay renkleniyor, büyüyor. Ben hayatımda kokain içmedim, görmedim. Bir kişi benim yanımda içti deyip ispat ederse, canımı vermeye hazırım. İftira atmak çok kolay. Önemli olan ispat etmek. Ben de oturup, “şunlar şunlar” içiyor diye sayarım. Ama bu doğru olur mu? Asla. Herkes duyduğunu, görmüş gibi anlatıyor.”

Aralık 1988