Recep Tayyip Erdoğan Aşı Mağduru

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tsunami felaketine maruz kalan Güney Asya’ya yapacağı gezi öncesinde bulaşıcı hastalığa karşı aşılandı. Aşının gribal etkisi nedeniyle Başbakan iki randevusunu iptal etti.

Başbakan Tayyip Erdoğan, Güney Asya gezisi öncesinde yaptırdığı aşılar nedeniyle hasta oldu ve programında yer alan iki görüşmesini iptal ederek evinde dinlendi. Erdoğan ile görüşmesinin iptal edildiği Malezya Büyükelçisi Ahmet Muhtar Selat’a haber verilmeyince, Selat Başbakanlıkta bir süre bekledikten sonra ayrıldı.

Erdoğan deprem ve tsunami felaketinin yaşandığı bölgedeki salgın hastalıkları dikkate alarak, İstanbul’dan Davos zirvesine giderken uçakta aşı yaptırmıştı. Sağlık görevlileri, aralarında sarı humma aşısının da bulunduğu aşıların, doğası gereği gribal bir etki ve yorgunluk yarattığını, bu etkinin üç ya da dördüncü günden sonra ortaya çıktığını belirtti.

Davos zirvesinden sonra da yoğun programlara katılan Erdoğan’ın, aşılardan etkilendiği ve yorgun düştüğü kaydedildi. Erdoğan bunun üzerine, dün Malezya Büyükelçisi Ahmet Muhtar Selat ve Mit Müsteşarı Şenkal Atasagun ile yapması gereken görüşmeleri iptal etti ve bir süre evinde dinlendi.

Erdoğan, Fransa Maclis Başkanı Jean Luis Debre ile görüşmesini ise bitkin görünmesine karşın Başbakanlığa gelerek yaptı. Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile görüşmesini de yaptı.

Şubat 2005 – Radikal Gazetesi Arşivi