Turgut Özal Prostat Kanseri
Turgut Özal Prostat Kanseri

Turgut Özal prostat kanserinden ölmüş!

Amerikan Time dergisi, “Erkek hastalığı” olarak bilinen prostat kanserine ayırdığı bir inceleme yazısında, 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kalp yetmezliğinden değil, prostat kanserinden öldüğünü iddia etti.

Time dergisi, “erkek hastalığı” olarak adlandırılan prostat kanserine ayırdığı bir incelemede Turgut Özal’ın prostat kanserinden öldüğünü öne sürdü. Derginin, “savaşı kaybedenler” başlığı altında fotoğrafını yayınladığı ünlüler arasında Turgut Özal’ın yanı sıra, İran’ın dini lideri Ayetullah Humeyni, Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterrand, film yapımcısı Frank Zappa, aktör Telly Savalas bulunuyor.

Prostat kanserine karşı mücadele verenler safında ise ABD başkan adaylarından Bob Dole ile Körfez savaşını yöneten Amerikalı general “Çöl ayısı” Norman Schwarzkopf da var. Aktör Jerry Lewis, Sydney Poitier, Ürdün Kralı Hüseyin ve Amerikalı senatör Jesse Helms de aynı dertten muzdarip kişiler arasında.

ABD’de prostat kanserinden ölenlerin sayısı her yıl hızla artıyor. 1996 yılında bu hastalıktan 40 bin kişinin öleceği bildirildi. 317 bin kişinin ise bu yıl içinde hastalığa yakalanması bekleniyor. Doktorlar, prostat kanserinin özellikle 60-70 yaş arasındaki erkekleri tehdit ettiğine dikkat çekiyorlar.

Mart 1996 – Meydan Gazetesi Arşiv