Menu

Ahmet San: Michael Jackson yüzünden 2 milyar lira zarar ettim

Ses tellerinden rahatsız olduğu için Londra’da tedavi gördükten sonra dün New York’a dönen Michael Jackson’un İstanbul, İzmir ve Atina konserleri kesin olarak iptal edildi.

Organizatör Ahmet San, megastar yüzünden tam 2 milyar lira zarar ettiğini söyledi. Ahmet San, Michael Jackson’un aldığı bütün parayı da geri verdiğini belirtti.

Arka sayfadan haberin devamı;

Ses tellerinden rahatsız olduğu için Londra’da tedavi gördükten sonra dün New York’a dönen Michael Jackson’un İstanbul, 7 Ekim’de yapılması düşünülen İzmir ve 10 Ekim’deki Atina konserleri kesin olarak iptal edildi. Böylece Michael Jackson’un Avrupa turnesi yarım kalmış oldu.

Ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson’u Türkiye’ye getiren organizatör Ahmet San, Michael Jackson yüzünden tam 2 milyar lira zarar ettiğini söyledi. Organizatör Ahmet San, dün düzenlediği basın toplantısında Jackson’un aldığı bütün parayı da geri verdiğini belirtti.

Basın toplantısında sanatçının menajeri Jim Morey, Michael Jackson’un rahatsızlığının devam ettiğini belirterek, sanatçının evine dönerek tedavisini burada sürdüreceğini Avrupa turunun ise sona erdiğini bildirdi.

Ahmet San da yaptığı açıklamada bilet paralarının eksiksiz olarak iade edileceğini tekrar ederken, şunları söyledi:

“Konser ekibi geri dönüş hazırlıklarına başladı. Michael’le en son menajeri konuştu. Türkiye’deki hayranlarından özür diliyor. Olaydan dolayı çok üzgün. Eğer istersek daha sonra Türkiye’ye gelmek istediğini söylüyor. Biz de bunun için şimdiden girişimde bulunduk. Ben ise bu iş için üç buçuk milyar lira harcadım. Bunun bir buçuk milyar lirasını sigorta bana ödeyecek. Benim de 2 milyar liralık zararım oldu.”

Ekim 1992 / Meydan Gazetesi Arşiv

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar