Avrupalı eşcinseller Güner Kuban’ı baştacı etti

Güner Kuban’ın Amsterdam’da açtığı “Homolulu” adındaki ilk eşcinsel kulübü özellikle Avrupalı sevici kadınların merkezi haline geldi.

Çalıştırdığı Homolulu adlı eşcinseller kulübü Hollanda ve Avrupa’nın en ünlü eşcinselleri tarafından adeta hücuma uğrayan Güner Kuban, toplumsal bir sorun haline gelen eşcinselliğin, bilinçli ve belirli yerlerde toplanarak sürdürülmesinin, daha geçerli olacağı gerekçesiyle klübün tercih edildiğini söyledi.

Amsterdam’ın en büyük ve en modern gece kulüplerinden biri olan ve Avrupa çapında üne sahip bulunan Homolulu adlı eşcinseller merkezinin sahibi olan Güner Kuban, kendi yaşantısını dile getiren “Sevişmenin rengi” adlı bir kitap yazdı.

Türkiye’deki ünlü eşcinsellerden, gizli ve açık isimleri ile söz eden kitap, “Hızlı eşcinsel” olan Güner Kuban’ın aşk yaşantısından başka, toplumsal bir sorunu da dile getiriyor.

Fotoğraf altı: İşte Güner Kuban ve çılgın eğlencelerin kulübü “Homolulu”
Her türlü seks çılgınlıklarının normal olarak kabul edildiği Amsterdam’da eşcinsellerin devam ettiği Homolulu adlı modern bir gece kulübü açan Güner Kuban kulübün kapısı önünde objektifimize poz verirken ve devamlı müşterisi olan çok yakın arkadaşı Lena Von Hagen ile çılgın eğlencelerin devam ettiği gecelerden birinin başlangıcında, kendilerinden geçmişçesine sarmaş dolaş bir halde…

Ocak 1986