Menu

Bülent Ersoy sahneye cepleri mendil dolu çıkıyor

Türk Sanat Musikisinin genç ve şöhretli sesi Bülent Ersoy, sahne aldığı gazinoda hanımlar matinesinde izdihamdan ve kendisine gösterilen ilgiden dolayı programını güçlükle bitirebiliyor.

Sabahın çok erken saatlerinden itibaren gazinoya dolmaya başlayan hanımlar genç sanatçıyı kucaklamak ve öpmek için yarışıyorlar. Var ol, çok yaşa sesleri arasında şarkılarını güçlükle okuyan Bülent Ersoy programı süresince 10-12 mendil kullanıyor. Terini silmek için kullandığı ipek B.E. rumuzlu mendillerin hanım dinleyiciler tarafından hatıra maksadıyla elinden alınması genç solisti sahneye çıkmadan önce ceplerini yedek mendillerle doldurmak zorunda bırakıyor. Yollasana yollasana mendillerini diyerek şarkı söyleyen hanımları kıramayan Bülent Ersoy:

“Hayranlarımın bana göstermiş olduğu ilgi özellikle hanımlar matinesinde zirveye çıkıyor. Bundan hiç şikayetçi değilim. Bir sanatçı için sevilmek ve takdir edilmek kadar güzel şey yoktur. Terimi silmek için çıkardığım mendilimin ön sıralarda oturan hanımlar tarafından elimden alınması artık bir adet halini aldı. Bu nedenle ben de sahneye bol miktarda mendille çıkıyorum. Ve dinleyicilerimin gönüllerini hoş ediyorum. Yalnız bol miktarda mendille sahneye çıkmamın bir tek sakıncası oluyor, o da mendillerin taşınma güçlüğüdür.

Nisan 1977 – Eski Magazin Haberleri ve Eski Fotoğraflar için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Magazin Haberleri

Yorumlar