Cengiz Kösdağ öldürüldü

Cengiz Kösdağ, sabah evinden çıktıktan az sonra, silahlı üç kişinin saldırısına uğradı.

Altı kurşunla delik deşik olarak cansız yere yuvarlanan Cengiz Kösdağ’ı öldürenler kaçtı. Mesleği şoförlük olan Cengiz Kösdağ’ın annesi “Oğlumun sağla da solla da ilgisi yoktu” dedi.

Fotoğraf altı: İşte hemen her sabah devam eden acılardan biri. Dertli anne Fatma Kösdağ ve gözü yaşlı kızkardeş Suna, öldürülen Cengiz Kösdağ’ın başında fenalık geçiriyor beddua yağdırıyorlar. Geride kalan yıkılmış yuvaların bu kanlı sahneleri yaratanlara ne sağladığı meçhul.
Sabah Erenköy’deki evinden işine gitmek üzere çıkan ve yüz metre sonra silahlı üç kişinin saldırısı sonucu can veren Cengiz Kösdağ (27)
Öldürülen Cengiz Kösdağ’ın geride kalan iki taihsiz kızı dışarıdaki gürültü ve çığlıkları duyunca “acaba babamıza ne oldu?” diye sordular. Bu masum yavruların içler acısı hali, cinayeti işleyenlerin vicdanlarını sızlatmayacak mı?

Haberin devamı;

Erenköy’de dün sabah evinden işine gitmekte olan Cengiz Kösdağ adında bir minibüs şoförü yolda kimlikleri belirlenemeyen üç kişi tarafından yaylım ateşine tutularak öldürüldü. Hiçbir siyasi görüşü olmadığı belirtilen Cengiz Kösdağ evli ve iki çocuk babası idi.

Olay sabah saat 07.30 sıralarında Erenköy Sahra-i Cedid Mahallesi Baltacı Sitesinin önünde meydana geldi. Kadıköy – Üsküdar arasında minibüs şoförlüğü yapan Cengiz Kösdağ (27) evinden çıkıp henüz 100 metre kadar uzaklaştığında birden önünde üç kişi belirdi. Cengiz Kösdağ henüz ne olduğunun farkına bile varmadan üç kişinin yaylım ateşine tutuldu.

Saldırganların tabancalarından çıkan kurşunların isabetiyle yere yığılan Cengiz Kösdağ orada hemen can verdi. Silahlı kişiler ise hızla uzaklaştılar.
Olaydan sonra ceset üzerinde ve çevrede araştırma yapan polislere bilgi veren görgü tanıkları, saldırganların üç kişi olduklarını ve 6-7 el ateş ettikten sonra hızla kaçtıklarını söylediler.

Bu eski gazete haberi Aralık 1979’da yayınlanmıştır. Eski gazeteler için sitemizi takibe devam edin.