Menu

Devlet Bahçeli de bitmemiş ev dağıttı

Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit’in ardından MHP lideri Devlet Bahçeli de depremzedeye iç düzenlemesi ve yer döşemesi tamamlanmamış evlerin anahtarını verdi.

Deprem bölgesinde dün yine anahtar dağıtma töreni vardı. Cumhurbaşkanı Demirel ve Başbakan Ecevit’in ardından MHP lideri ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli de depremzedelere tam olarak bitmemiş evlerin anahtarlarını dağıttı.

Bahçeli önce İller Bankası’nca Düzce’de yaptırılan 162 prefabrik konutun anahtarlarını hak sahiplerine verdi. Vatandaşlara seslenen Bahçeli “Depremzedelere gönderilen yardımların tek kuruşuna bile hileli el uzanmayacak. Uzanan eller kırılacaktır” dedi.

Bahçeli daha sonra prefabrik konutları Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın’la beraber gezdi ve Sakarya’ya geçti. MHP liderinin gelişi sırasında bir grup veli ve öğrenci, susuz yaşamaya mahkum bırakılmalarını protesto için yürüyüş yaptı. Yürüyüşlerini valiliğe kadar sürdürmek isteyen veliler polis engeliyle karşılaştı.

Devlet Bahçeli, Sakarya’da da, Bayındırlık Bakanlığınca yaptırılan 404 prefabrik konutun dağıtımı törenine katıldı. Ancak her biri 30’ar metrekare olan evler tek tek dolaşıldığında pek çoğunun iç düzenlemesinin tam olarak tamamlanmadığı, yer döşemelerinin ise yapılmadığı görüldü.

Kasım 1999 – Eski Gazeteler için sitemizi takibe devam edin.

Kategori:   Eski Siyaset Haberleri

Yorumlar