Justin Trudeau anne ve babası
Justin Trudeau anne ve babası

Kanada Başbakanı evden kaçan eşine temiz bir dayak attı

Kanada Başbakanı Pierre Elliott Trudeau ile genç eşi Margaret’i boşanmanın eşiğine getiren skandal gittikçe daha büyük boyutlara ulaşırken, Kanada basını, bayan Trudeau’nun, Mick Jagger’la New York’ta geçirdiği “Tatlı Günler”den sonra evine dönüşünde kocasından esaslı bir dayak yediğini yazmıştır.

Kanada gazetelerine inanmak gerekirse, olay bundan 15 gün kadar önce cereyan etmiş ve Rolling Stones’ların şarkıcısı ile New York’a kaçan Margaret Trudeau, dönüşünde kocası tarafından tokatlanmış ve bir gözü morarmıştır.

Kanada’nın resmi haber ajansı, “Canadian Press” de bu sansasyonel habere ilgisiz kalamamış ve bültenlerinde olaya geniş bir yer ayırmıştır. Bu habere göre, kocasından dayak yediğini, Kanada Başbakanının genç ve güzel eşi Margaret bizzat gazetecilere anlatmıştır. Olayı bayan Trudeau’dan dinleyen gazeteciler arasında 5 parlamento muhabiri ile iki bakanlık görevlisi ve bir üniversite mensubu bulunmaktadır. Bayan Trudeau olayı anlattıktan sonra, gözündeki kara güneş gözlüklerini çıkararak, morarmış gözünü gazetecilere göstermiştir.

Öte yandan bayan Trudeau’nun hafta sonunda yeniden New York’a gittiği ve Rita Hayworth’un kızı Yasemin’in evinde kalmakta olduğu öğrenilmiştir.

Buna karşılık, aileye yakın kaynaklar, tanınmış çiftin yakın bir gelecekte resmen boşanmalarının, bugünkü koşullar altında pek kolay olmayacağı görüşünde birleşmektedirler.

Nisan 1977